اخبار بورس

تعمیق بازار سرمایه با افزایش سهام شناور شرکت‌های دولتی

تعمیق بازار سرمایه با افزایش سهام شناور شرکت‌های دولتی

به گزارش روز دوشنبه پایگاه خبری بازار سرمایه ایران؛ «محمدحسن ابراهیمی سرو علیا» اعلام کرد: در راستای سیاست‌های دولت در جهت تعمیق بازار سرمایه و پاسخ به تقاضای سرمایه‌گذاران در این بازار، هیات وزیران مصوب کرده است که کلیه دستگاه‌های اجرایی مکلفند سهام شناور آزاد شرکت‌های تابعه اعم از شرکت‌های دولتی، شرکت‌های تابع نهادهای عمومی غیردولتی، سازمان‌ها و صندوق‌های بازنشستگی را حداقل به ۲۵ درصد برسانند. لذا بر اساس این مصوبه، به میزانی که سهام شناور آزاد شرکت‌های مذکور حداقل به ۲۵ درصد برسد، باید عرضه توسط این نهادها صورت پذیرد.

وی اظهار داشت: ضمانت اجرایی این موضوع نیز مطابق مصوبه هیات محترم وزیران، کاهش ماهانه ۵ درصد از تخصیص بودجه مصوب دستگاه‌هایی است که اقدام به افزایش سهام شناور آزاد خود نکنند و براساس گزارش سازمان بورس و اوراق بهادار و توسط سازمان برنامه و بودجه انجام خواهد شد.

معاون نظارت بر بورس‌ها و ناشران ادامه داد: علاوه بر این اگر تا پایان مهرماه نیز دستگاه‌ها سهام را عرضه نکنند، سازمان خصوصی‌سازی مکلف است باتوجه به شرایط بازار نسبت به عرضه سهام تا نصاب‌های تعیین‌شده اقدام کند.

به گفته ابراهیمی سرو علیا، سازمان بورس و اوراق بهادار هفتگی گزارش اقدامات انجام شده را به وزیر امور اقتصادی و دارایی و اعضای شورای عالی بورس ارائه خواهد کرد.

عضو هیات مدیره سازمان بورس و اوراق در پایان ابراز امیدواری کرد که دستگاه‌های اجرایی مشمول این مصوبه براساس مکاتبات و مذاکرات انجام‌شده، همکاری لازم را جهت تحقق آن به عمل آوردند.

منبع : ایرنا

بیشتر بخوانید  افت و خیز بورس در هفته‌ نخست شهریورماه
کانال تلگرام بورس تایمز
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن