اخبار اقتصادی جهان

تعدیل نیرو بی‌سابقه بخش خصوصی؛ بیش از۲۰میلیون آمریکایی بیکار شدند

در ماه آوریل؛

تعدیل نیرو بی‌سابقه بخش خصوصی؛ بیش از۲۰میلیون آمریکایی بیکار شدند

تعطیلی کسب‌وکارها در واکنش به هجوم کرونا به اقتصاد آمریکا،زمینه را برای ثبت آمار تاریخی از بین رفتن مشاغل فراهم کرد به طوریکه کارفرمایان خصوصی از حیث تعدیل نیرو رقم رکوردشکن ۲۰میلیون نفر را ثبت کردند.

به گزارش ایبِنا از رویترز، ریزش آمار حقوق‌بگیران که در گزارش روز گذشته توسط شرکت خصوصی ای‌دی‌پی منتشر شده، حاکی از آن است که قرنطینه سراسری برای کُند کردن شیوع کووید-۱۹، می‌تواند زخم‌های ماندگاری را بر پیکر اقتصاد آمریکا بر جای بگذارد حتی با وجود اینکه در بخش‌های وسیعی از این کشور کسب و کارهای غیرضروری فعالیت خود را از سر گرفته‌اند.

اصلاح داده‌های ماه مارس، آمار از بین رفتن مشاغل خصوصی را از ۲۷ هزار به ۱۴۹ هزار شغل تغییر داد و بدین ترتیب نخستین ریزش مشاغل این بخش از سپتامبر ۲۰۱۷ تاکنون رقم خورد. اقتصاددانان شرکت کننده در نظرسنجی رویترز پیش بینی کرده بودند که فهرست حقوق بگیران بخش خصوصی در آوریل به اندازه ۲۰ میلیون و ۵۰ هزار نفر کاهش یاید.

گزارش مشاغل ملی تحت پردازش شرکت ای‌دی‌پی نشان می‌دهد که بخش میهمان‌یاری و همچنین صنعت تفریح، سرگرمی، ورزش و گردشگری که در مجموع با نام REST شناخته می شوند، ماه گذشته ۸.۶۱ میلیون شغل را از دست داده اند؛ این رقم بیش از ۴۰ درصد مشاغل از بین رفته در بخش خصوصی را تشکیل می دهد. پس از انتشار گزارش اخیر مرتبط با ثبت نام ۳۰.۳ میلیون نفر برای استفاده از تسهیلات و کمک هزینه بیکاری از ۲۱ مارس تاکنون، این ارقام تکاندهنده به شکلی گسترده قابل پیشبینی می‌نمود؛ فهرست متقاضیان کمک هزینه بیکاری بدین معنا است که ظرف یک ماه گذشته حدودا از هر پنج نفر یک آمریکایی شغل خود را از دست داده است.

بیشتر بخوانید  مکزیک سقف بدهی دولتی را به ۷۰ درصد تولید ناخالص داخلی افزایش داد

براساس تحقیق انجام شده توسط رویترز با نظرسنجی از اقتصاددانان، پیش بینی شده است که بخش غیرکشاورزی (NFP) در ماه آوریل به شکلی بی سابقه ۲۱.۵۸۳ میلیون شغل را از دست داده است؛ این رقم به راحتی آخرین رکورد از بین رفتن مشاغل در این بخش را که در دوران رکود بزرگ و با ۸۰۰ هزار شغل به ثبت رسید، کنار می زند.

در ماه مارس ۷۰۱ هزار شغل از بین رفت و به زنجیره اشتغالزایی که از سپتامبر ۲۰۱۰ آغاز شده بود، پایان داد.

پیش‌بینی می‌شود نرخ بیکاری در آوریل به سقف تاریخی ۱۶ درصد برسد و این رقم نیز بالاترین نرخ بیکاری را که پس از جنگ جهانی دوم با ۱۰.۸ درصد در نوامبر ۱۹۸۲ به ثبت رسید، پشت سر خواهد گذاشت.

براساس آمار، نرخ بیکاری در ماه مارس با افزایش ۰.۹ واحد درصدی به ۴.۴ درصد رسید؛ این رقم بالاترین نرخ بیکاری ماهانه از ژانویه ۱۹۷۵ به بعد محسوب می‌شود.

منبع : ایبنا

برچسب ها
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن