اخبار بورس

تشکیل ۳۰ شرکت سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت تا شهریور

تشکیل ۳۰ شرکت سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت تا شهریور

به گزارش روز یکشنبه پایگاه خبری بازار سرمایه ایران، افرادی که در استان‌ها حضور دارند به عنوان سهام دار این شرکت‌ها انتخاب می‌شوند. مشمولانی که سهامداری به روش غیر مستقیم را انتخاب کرده‌اند پس از انجام فرآیند آزاد سازی می توانند سهام خود را یکجا بفروشند یا همچنان سهام خود را حفظ کنند.

نماد شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی حداکثر تا شهریور ماه سال جاری در بورس تهران باز و قیمت‌گذاری می‌شود.

سهامداران پس از آن می‌توانند قیمت هر سهم شرکت سرمایه‌گذاری استانی، ارزش روز و جمع کل دارایی‌های خود را ملاحظه و در نهایت نسبت به معامله سهام اقدام کنند. به طور کلی ۴۹ میلیون نفر ایرانی از سال ۱۳۸۴ دارنده سهام عدالت در اختیار دارند.

بر اساس این گزارش، در فرآیند اولیه ۱۸ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر روش سهامداری مستقیم و بیش از ۳۰ میلیون نفر از هموطنان روش سهامداری غیرمستقیم را برای مدیریت سهام خود انتخاب کرده‌اند.

مقرر شده، سهام شرکت‌های سرمایه‌پذیر سهام عدالت هرچه سریعتر به شرکت‌های سرمایه گذاری استانی سهام عدالت منتقل شود تا فرآیند آزاد سازی سهام این شرکت‌ها حداکثر تا شهریور ماه سال جاری جنبه عملیاتی به خود گیرد.

منبع : ایرنا

بیشتر بخوانید  شایعه هک سامانه معاملاتی یک کارگزاری در پی اختلال فنی
کانال تلگرام بورس تایمز
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن