اخبار بورس

تشکیل دادگاه‌های تخصصی بازار سرمایه

تشکیل دادگاه‌های تخصصی بازار سرمایه

به گزارش روز سه شنبه معاونت اجتماعی و پیشگیری از جرم قوه قضاییه، با حضور معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه و رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار تفاهم‌­نامه همکاری بین دو سازمان به امضا رسید.

در نشستی که به این منظور برگزار شد، محمدباقر الفت معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه با بیان اینکه جرائم بورس و بازار مربوط به حوزه جرائم اقتصادی است از تشکیل دادگاه­های تخصصی رسیدگی به جرائم بازار سرمایه در قوه قضاییه خبر داد.

در این سند همکاری که به منظور انجام اقدامات مشترک بین دو طرف در جهت پیشگیری از جرائم و تخلفات در بورس و بازار سرمایه منعقد شده است، به حوزه آموزش­ و ارتقای آگاهی­های عمومی برای ورود شهروندان به بازار سرمایه نیز تاکید شده است.

الفت گفت: یکی از موضوعات اولویتی رئیس قوه قضاییه پیشگیری از جرائم اقتصای است که در همین راستا ادارات پیشگیری از جرائم اقتصادی و پیشگیری از جرائم فضای مجازی در معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم تشکیل می­‌شود.

وی افزود:اهمیت پیشگیری از جرائم اقتصادی بر هیچکس پوشیده نیست چرا که این دسته از جرائم ضربه­‌های جبران ناپذیر مادی و همچنین معنوی از جمله کاهش اعتماد در جامعه را در پی دارد.

معاون اجتماعی قوه قضاییه با بیان اینکه تاکنون نظارت سازمان بورس بر بازار سرمایه خوب بوده است، اظهار کرد: اکنون با شرایطی مواجه هستیم که تاکنون در کشور تجربه نشده است و فعالیت در این بازار ممکن است با ریسک­های بالایی مواجه باشد.

بیشتر بخوانید  تصویب کلیات و اصلاحات لایحه افزایش سرمایه‌ شرکت‌های بورسی در مجلس

وی گفت: با امضای این تفاهم­نامه و همکاری مشترک دو طرف می­‌توانیم از ریسک شهروندان و سرمایه‌­گذاران تا حد چشمگیری بکاهیم.

دبیر ستاد اقتصاد مقاومتی قوه قضاییه به هموطنان هم توصیه کرد: سرمایه خود را به خطر نیندازند و برای سرمایه‌­گذاری به توصیه‌­های کارشناسان و شرایط واقعی توجه کنند.

الفت افزود: در این زمینه با همکاری سازمان بورس در جهت ارتقای آگاهی­‌های عمومی تلاش می‌­کنیم.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار نیز در این نشست با بیان اینکه امروز حدود ۱۲ میلیون کد معاملاتی فعال داریم گفت: این حجم از فعالیت در دنیا بی­‌نظیر است و می­‌توانیم اثرات مثبت آن را در بازار مشاهده کنیم.

در ابتدای نشست نیز مسعودی­فر مدیرکل پیشگیری­های امنیتی معاونت اجتماعی قوه قضاییه گفت: در شرایط کنونی و با توجه به وضعیت بازار سرمایه، همکاری مشترک دو طرف بیش از هر زمان دیگری ضرورت دارد.

مدت زمان این سند همکاری که در ۳۰ اردیبهشت ۹۹ در محل معاونت اجتماعی قوه قضاییه به امضا رسید، ۳ سال است که با نظر طرفین این زمان قابل تمدید است.

منبع : ایرنا

کانال تلگرام بورس تایمز
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن