اخبار اقتصادی جهان

تسریع در توزیع بودجه حمایتی در اقتصاد اروپا

رییس بانک مرکزی اروپا:

تسریع در توزیع بودجه حمایتی در اقتصاد اروپا

رییس بانک مرکزی اروپا گفت:‌ اروپا نباید بودجه ۷۵۰ میلیارد یورویی را برای اقتصاد بحران زده فعلی به تاخیر بیاندازد.

به گزارش ایبِنا به نقل از رویترز، کریستین لاگارد، رییس بانک مرکزی اروپا گفت: اروپا باید بودجه بهبودی ۷۵۰ میلیارد یورویی خود را به سرعت برای اقتصاد مبتلا به همه گیری توزیع کند و باید در مورد ایجاد یک ابزار مالی دائمی برای اتحادیه بحث کنند.

رهبران اروپایی در مورد جزییات یک برنامه چند ساله اعطای وام به نام نسل بعدی اتحادیه اروپا اختلاف نظر داشته اند و این خطر را افزایش می دهد که پول نقد به موقع به متضررترین ملت ها نرسد.

لاگارد گفت: هدف کمیسیون این است که بتواند این بودجه را در آغاز سال۲۰۲۱ توزیع کند و این جدول زمانی باید حفظ شود. وی افزود که وجوه باید هدفمند شود، در غیر اینصورت آنها در هزارتوی اداری گم می شوند و نمی توانند از تحول واقعی اقتصاد در جهان پس از همه گیری، حمایت کنند.

رهبران اروپایی باید صندوق بهبودی را دائمی در نظر بگیرند، که در برخی از کشورهای محافظه کارتر یک تابو است و همچنین باید در مورد تنظیم بودجه دائمی برای منطقه یورو بحث کنند. ما فکر می کنیم ضروری است که دولت های در جریان این بحران از این شبکه های ایمنی مالی خیلی زود خارج نشوند.

منبع : ایبنا

بیشتر بخوانید  تعرفه ۲۵درصدی آمریکا بر کالاهای فرانسوی به ارزش ۱.۳ میلیارد دلار
کانال تلگرام بورس تایمز
برچسب ها
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن