اخبار بورس

تداوم روزهای منفی سهامداران در بورس

تداوم روزهای منفی سهامداران در بورس

معاملات بورس روز جاری هم ریزش شاخص کل مواجه شد به طوری که نماگر اصلی تالار شیشه ای با افت بیش از ۵۴۰۰۰ واحدی در پایان داد و ستدهای دومین روز معاملاتی هفته جاری به یک میلیون و ۵۱۵ هزار و ۹۳۲ واحد رسید.

به گزارش خبرنگار ایبِنا، جزییات داد و ستدهای بازار سهام بر اساس آمارهای ثبت شده نشان می دهد که همه شاخص‌های معاملاتی در بازار سهام امروز با سقوط مواجه شدند و به طور میانگین ۲.۸۱ درصد کاهش را به ثبت رساندند.

ریزش شاخص ها

بر اساس آمارهای معاملاتی، روز جاری شاخص های بورس با نوسان مواجه شدند به طوری که شاخص کل با (۵۴۹۵۵) واحد ریزش معادل (۳.۵۰) درصد به یک میلیون و ۵۱۵ هزار ۹۳۲ واحد، شاخص قیمت «وزنی – ارزشی» با (۱۴۴۱۱) واحد افت معادل (۳.۵۰) درصد به ۳۹۷ هزار ۵۲۲ واحد، شاخص کل «هم وزن» با (۵۳۸۴) واحد ریزش معادل (۱.۳۲) درصد به ۴۰۲ هزار و ۲۶۷ واحد، شاخص قیمت «هم وزن» با (۳۵۲۸) واحد کاهش معادل (۱.۳۲) درصد به ۲۶۳ هزار و ۵۹۹ واحد، شاخص آزاد شناور با (۶۷۵۲۲) واحد افت معادل (۳.۲۴) درصد به ۲ میلیون و ۱۸ هزار و ۳۰۷ واحد، شاخص بازار اول با (۴۴۳۳۵) واحد افت معادل (۳.۸۹) درصد به یک میلیون و ۹۴ هزار ۵۱۰ واحد و شاخص بازار دوم با (۹۴۴۰۶) واحد ریزش معادل (۲.۹۴) درصد به ۳ میلیون و ۱۲۰ هزار و ۶۱۹ واحد رسید.

نمادهای تاثیرگذار

از سویی دیگرجزییات داد و ستدهای روز جاری مشخص می کند که امروز ۷ نماد «فارس با (۶۱۱۳) واحد، فولاد با (۵۲۳۱) واحد، فملی با (۴۱۳۰) واحد، کگل با (۲۲۷۸) واحد، تاپیکو با (۲۰۶۱) واحد، شپنا با (۱۸۱۹) واحد، و کاوه با (۱۸۱۷) واحد»، بیشترین تاثیر را در روند حرکتی شاخص کل بورس بر جای گذاشتند.

بیشتر بخوانید  لزومی به مراجعه دارندگان کد بورسی به شعب بانک‌ها نیست

افت شاخص صنایع

این گزارش می افزاید، روز جاری همه شاخص صنایع تالار شیشه ای با نوسان مواجه شدند به طوری که شاخص صنایع «تامین آب، برق و گاز با (۷۶) واحد ریزش معادل (۳.۶۳) درصد به ۲ هزار و ۲۳ واحد، کانه فلزی با (۱۵۰۵۴) واحد کاهش معادل (۳.۷۲) درصد به ۳۸۹ هزار و ۵۹۰ واحد، رادیویی با (۳۷۱) واحد ریزش معادل (۳.۸۲) درصد به ۹ هزار و ۳۴۱ واحد، شیمیایی (۴۷۲۰) واحد کاهش معادل (۴.۶۹) درصد به ۹۵ هزار و ۹۷۳ واحد، فراورده نفتی با (۲۶۴۶۳۰) واحد کاهش معادل (۴.۸۸) درصد به ۵ میلیون و ۱۵۵ هزار و ۹۰۳ واحد، فلزات اساسی با (۵۸۰۰۴) واحد افت معادل (۴.۹۶) درصد به یک میلیون و ۱۱۲ هزار و ۴۲۵ واحد، فنی مهندسی با (۳۹۴) واحد کاهش معادل (۴.۹۶) درصد به ۷ هزار و ۵۵۳ واحد» رسید.

بیشترین کاهش قیمت ها

در عین حال نگاهی به آمارهای معاملاتی امروز بازار سهام مشخص می کند: قیمت سهام نمادهای « شکربن با ۴.۹۹ درصد، غپینو با ۳.۱۶ درصد، مداران با ۲.۸۷ درصد، وسخراج با ۲.۵۹ درصد، فپنتا با ۲.۵ درصد، ولپارس با ۰.۷۵ درصد و سدشت با ۰.۴ درصد» بیشترین افزایش قیمت و نمادهای «سصوفی با (۳۱.۴) درصد، کاوه با (۱۸.۱۳) درصد، کترام با (۱۳.۵) درصد، پاکشو با (۱۲.۹۵) درصد، نوری با (۵) درصد، وبشهر با (۵) درصد و شبندر با (۵) درصد» بیشترین کاهش قیمت را در بازار سهام رقم زدند.

به این ترتیب، در پایان دومین روز معاملاتی بورس در هفته جاری، ۲۳۷ هزار و ۶۸۲ نوبت معاملاتی، یک هزار و ۸۲۳ میلیارد برگه اوراق بهادار به ارزش ۲۶ هزار و ۸۵۲ میلیارد تومان در بورس معامله شد.

بیشتر بخوانید  بازگشت بورس به مدار صعود با رشد ۴۱ هزار واحدی

معاملات بورس در یک نگاه

تداوم روزهای منفی سهامداران در بورس

منبع : ایبنا

کانال تلگرام بورس تایمز
برچسب ها
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن