اخبار بورس

تداوم روزهای منفی تالار شیشه ای

تداوم روزهای منفی تالار شیشه ای

معاملات تالار شیشه‌ای روز جاری با ریزش بیش از ۱۹ هزار واحدی شاخص کل بورس به ۹۶۸ هزار و ۴۶۰ واحد رسید تا روزهای منفی و قرمز بورس همچنان ادامه داشته باشد.

به گزارش خبرنگار ایبِنا، جزییات داد و ستدهای بازار سهام بر اساس آمارهای ثبت شده نشان می دهد که همه شاخص‌های معاملاتی در بازار سهام امروز با کاهش حداقل ۱.۶درصدی مواجه شدند.

ریزش شاخص ها

بر اساس آمارهای معاملاتی، روز جاری اکثر شاخص های بورس با ریزش دسته جمعی مواجه شدند به طوری که شاخص کل با (۱۹۰۱۴) واحد ریزش معادل (۱.۹۳) درصد به ۹۶۸ هزار ۴۶۰ واحد، شاخص قیمت «وزنی – ارزشی» با (۵۰۵۵) واحد کاهش معادل (۱.۹۳) درصد به ۲۵۷ هزار ۴۸۸ واحد، شاخص کل «هم وزن» با (۳۴۸۱) واحد افت معادل (۱.۱۲) درصد به ۳۰۶ هزار و ۶۸۲ واحد، شاخص قیمت «هم وزن» با (۲۳۰۷) واحد افت معادل (۱.۱۲) درصد به ۲۰۳ هزار و ۲۸۱ واحد، شاخص آزاد شناور با (۳۱۶۰۹) واحد ریزش، معادل (۲.۵۱) درصد به یک میلیون و ۲۲۸ هزار و ۲۴۷ واحد، شاخص بازار اول با (۲۰۶۲۰) واحد افت معادل (۲.۷۶) درصد به ۷۲۶ هزار ۱۵۴ واحد و شاخص بازار دوم با (۱۰۵۸۹) واحد ریزش معادل (۰.۵۶) درصد به یک میلیون و ۸۸۵ هزار و ۶۲ واحد رسید.

نمادهای تاثیرگذار

از سویی دیگرجزییات داد و ستدهای روز جاری مشخص می کند که امروز ۷ نماد « فارس با ۲۰۴۰ واحد، فولاد با (۳۰۳۷) واحد، فملی با (۱۹۹۲) واحد، کچاد با (۱۳۴۴) واحد، کگل با (۱۳۱۴) واحد، وبملت با (۱۲۱۰) واحدو تاپیکو با (۹۷۷) واحد» افت، بیشترین تاثیر منفی و مثبت را در کاهش شاخص کل بورس بر جای گذاشتند.

بیشتر بخوانید  افزایش‌ سرمایه و عرضه در بورس مهم‌ترین برنامه بیمه ایران معین

نوسان صنایع

این گزارش می افزاید، روز جاری اکثر شاخص صنایع تالار شیشه ای با نوسان مواجه شدند به طوری که شاخص صنایع «اطلاعات و ارتباطات با ۳۶ واحد رشد معادل ۴.۶۰ درصد به ۸۳۶ واحد، فلزات اساسی با (۲۷۷۰۴) واحد کاهش معادل (۴.۲۰) درصد به ۶۳۲ هزار و ۱۵۹ واحد، اداره بازارهای مالی با (۶۱) واحد کاهش معادل (۴.۲۶) درصد به یک هزار و ۳۷۷ واحد، فرآورده های نفتی با (۱۳۰۹۴۱) واحد افت معادل (۴.۲۷) درصد به ۲ میلیون و ۹۳۲ هزار و ۱۶۲واحد، کانه فلزی با (۱۲۱۳۴) واحد کاهش، معادل (۴.۳۶) درصد به ۲۶۶ هزار و ۲۴۴ واحد، بانک ها (۲۶۲) واحد افت معادل (۴.۴۱) درصد به ۵ هزار و ۶۹۳ واحد، سایر معادن با (۱۶۷۶۱) واحد کاهش معادل (۴.۴۵) درصد به ۳۵۹ هزار و ۹۳۵ واحد» رسید.

بیشترین کاهش قیمت ها

در عین حال نگاهی به آمارهای معاملاتی امروز بازار سهام مشخص می کند: قیمت سهام نمادهای «غسالم، دارو، وآتی، کفپارس، وآذر، کدماو حکشتی» بیشترین افزایش قیمت و نمادهای «سرود، کچاد، شبهرن، کترام، وسینا، کالا و ختور» بیشترین کاهش قیمت را در بازار سهام رقم زدند.

به این ترتیب، در پایان دومین روز معاملاتی بورس در هفته جاری، یک میلیون و ۳۱۵ هزار نوبت معاملاتی، ۱۰ هزار و ۷۹۴ میلیارد برگه اوراق بهادار به ارزش ۱۰۵ هزار و ۱۸۱ میلیارد تومان در بورس معامله شد.

معاملات بورس در یک نگاه

تداوم روزهای منفی تالار شیشه ای

منبع : ایبنا

کانال تلگرام بورس تایمز
برچسب ها
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن