اخبار بورس

تداوم رشد شاخص بورس تا ۳ ماه آینده

تداوم رشد شاخص بورس تا ۳ ماه آینده

«محمد علیزاده آرانی» امروز (چهارشنبه) در گفت و گو با خبرنگار ایرنا به روند معاملات بورس در دو روز اخیر اشاره کرد و گفت: تا چند وقت گذشته اصلاح بازار حدود یک هفته تا ده روز ادامه داشت تا از این طریق نفس تازه ای را به خود بگیرد و دوباره به مسیر صعودی خود بازگردد اما اکنون با توجه به هجوم نقدینگی و دو متغیر تاثیرگذار بر رشد شاخص مانند صندوق های ETF و آزادسازی سهام عدالت که امکان معامله در بورس را فراهم کرده است رشد بازار کماکان ادامه دار خواهد بود.

علیزاده آرانی به رشد سهام شرکت های بزرگ اشاره کرد و گفت: در طی یک سال گذشته شاهد رشد شرکت های کوچکی بودیم که با سرمایه های کم از قابلیت نوسان پذیری بالایی برخوردار بودند و به صورت مداوم در حال رشد بودند، اکنون وجود صف خرید در شرکت های بزرگی که از بنیاد خوبی برخوردارند زمینه رشد بیشتر شاخص بورس را فراهم کرده است و همچنان این شرکت ها دارای شایستگی رشد در بازار هستند.

این کارشناس بازار سرمایه افزود: تا چند وقت گذشته رشد هشت هزار واحدی شاخص بورس در طول یک روز نوعی رکوردشکنی در معاملات روزانه بورس محسوب می شد اما اخیرا شاهد هستیم شاخص بورس در یک روز بیش از ۳۵ هزار واحد رشد را تجربه می کند.

وی با بیان اینکه ذات شاخص بورس اصلاح و نوسان پذیری است، ادامه داد: این موضوع نشان دهنده تاثیر قابل توجه شرکت های بزرگ بر شاخص است که می تواند زمینه شتاب و ادامه رشد شاخص بورس را فراهم کند.

بیشتر بخوانید  امکان حذف سفارش فروش سهام عدالت فراهم می‌شود

علیزاده آرانی با اشاره به اقدامات دولت در راستای آزادسازی سهام عدالت و عرضه برخی از سهام دولتی در قالب صندوق های ETF به بورس اشاره کرد و گفت: این دو عامل نقش به سزایی را در رشد بازار بازار سهام دارند و باعث افزایش تعداد سهامداران در بازار سرمایه خواهد شد.

این کارشناس بازار سرمایه خاطرنشان کرد: رشد و سودآوری این شرکت ها زمینه افزایش جذابیت برای سرمایه گذاری بورس را فراهم خواهد کرد و افراد را علاقمند می کند تا سرمایه خود را از سمت بازارهای موازی حرکت و به سمت بازار سرمایه هدایت کنند.

وی افزود: در چند وقت اخیر تب و تاب رشد قیمت و معاملات در بازارهای موازی کاهش پیدا کرده و روند صعودی آنها متوقف شده است، در کنار این موضوع اقدامات و حمایت دولت باعث می شود تا روند صعودی بورس ادامه دار باشد و شاخص بورس به سمت رشد هدایت شود.

منبع : ایرنا

کانال تلگرام بورس تایمز
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن