اخبار بورس

تداوم رشد بازار سرمایه با افزایش ۲۳ هزار واحدی شاخص بورس

تداوم رشد بازار سرمایه با افزایش ۲۳ هزار واحدی شاخص بورس

براساس معاملات امروز بیش از ۱۰ میلیارد و ۲۲۲ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۱۱۶ هزار و ۹۱۷ میلیارد ریال داد و ستد شد.

همچنین شاخص کل (هم وزن) با چهار هزار و ۵۹۴ واحد افزایش به ۳۷۴ هزار و ۷۴۴ واحد و شاخص قیمت (هم وزن) با سه هزار و هشت واحد رشد به ۲۴۵ هزار و ۴۳۱ واحد رسیدند.

شاخص بازار اول ۳۳ هزار و ۶۰۸ واحد افزایش و شاخص بازار دوم ۱۸ هزار و ۵۲۰ واحد کاهش داشت.

علاوه بر این در بین تمامی نمادها، نماد فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با سه هزار و ۲۴۱ واحد، ملی صنایع مس ایران (فملی) با سه هزار و ۳۸ واحد، صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با یک هزار و ۵۰۸ واحد، نفت و گاز پتروشیمی تامین (تاپیکو) با یک هزار و ۴۳۵ واحد، معدنی و صنعتی گل گهر (کگل) با یک هزار و ۴۲۷ واحد، پالایش نفت اصفهان (شپنا) با یک هزار و ۳۵۸ واحد، ایران خودرو (خودرو) با یک هزار و ۲۹۸ واحد، بانک ملت (وبملت) با یک هزار و ۲۵۱ واحد، پالایش نفت تهران (شتران) با یک هزار و ۶۴ واحد، سرمایه گذاری غدیر (وغدیر) با ۷۵۷ واحد با یک هزار و ۴۰ واحد و گسترش نفت و گاز پارسیان (پارسان) با ۸۸۴ واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص بورس داشتند.

در مقابل نماد شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) با ۱۳ هزار و ۴۹۹ واحد، گروه صنعتی پاکشو (پاکشو) با ۳۸۷ واحد، فولاد خراسان (فخاس) با ۲۱۲ واحد، سایر اشخاص بورس انرژی (انرژی ۳) با ۱۳۳ واحد، آهنگری تراکتورسازی ایران (خاهن) با ۱۰۹ واحد، صنایع خاک چینی ایران (کخاک) با ۸۲ واحد و چارس الکتریک (لپارس) با ۵۹ واحد با تاثیر منفی بر شاخص همراه بودند.

بیشتر بخوانید  افزایش ۴۷ هزار واحدی شاخص بورس در معاملات امروز

برپایه این گزارش امروز نماد سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا)، زامیاد، ایران خودرو، سرمایه گذاری سیمان تامین، فولاد مبارکه اصفهان، بهساز کاشانه تهران و تامین سرمایه امین درگروه نمادهای پربیننده قرار داشتند.

گروه خودرو هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه سه میلیارد و ۲۷۸ هزار برگه سهم به ارزش ۱۹ هزار و ۲۳۲ میلیارد ریال داد و ستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

شاخص فرابورس نیز بیش از ۲۵۱ واحد افزایش داشت و بر روی کانال ۱۶ هزار و ۳۴۸ واحد ثابت ماند.

همچنین در این بازار دو میلیارد و ۵۸۴ هزار برگه سهم به ارزش ۷۸ هزار و ۱۳۲ میلیارد ریال داد و ستد شد.

امروز نمادهای شرکت سرمایه گذاری صبا تامین (صبا)، فولاد هرمزگان جنوی (هرمز)، سهامی ذوب آهن اصفهان (ذوب)، پتروشیمی تندگویان (شگویا)، پلیمر آریا ساسول (آریا)، تولید نیروی برق دماوند (دماوند)، مدیریت انرژی امید تابان هور (وهور)، صنعتی مینو (غصینو)، شرکت آهن و فولاد ارفع (ارفع)، گروه توسعه مالی مهر آیندگان (ومهان)، فرابورس ایران (فرابورس)، پتروشیمی زاگرس (زاگرس)، پالایش نفت لاوان (شاوان)، توسعه و عمران استان کرمان (کرمان) و صنایع ماشین های اداری ایران (مادیرا) با تاثیر مثبت بر شاخص این بازار همراه بودند.

همچنین نماد گروه صنعتی تبرک (تبرک)، مجتمع صنایع لاستیک یزد (پیزد)، شهرسازی و خانه سازی باغمیشه (ثباغ)، پخش البرز (پخش)، سرمایه گذاری پویا (وپویا)، بیمه تجارت نو (بنو)، شرکت بیمه اتکایی امین (اتکام)، تولیدی و خدمات صنایع نسوز توکا (کتوکا)، موسسه اعتباری ملل (وملل) و پتروشیمی قائد بصیر (شبصیر) تاثیر منفی بر شاخص این بازار داشتند.

بیشتر بخوانید  دورنمای معاملات بورس تا پایان سال ۹۹

منبع : ایرنا

نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن