تحلیل نماد بورس رایگان

تحلیل نماد کاما | تحلیل کاما

استراتژی معاملات در کاما

تحلیل کاما : نماد کاما در بورس ایران متعلق به شرکت باما است ، شرکت باما که با نماد کاما در بورس ایران بفروش می رسد ، یکی از شرکت های برتر در حوزه تولید کنسانتره سرب و روی در ایران است.

تحلیل و بررسی نماد کاما

کاما در اردیبهشت ماه مبلغ 317میلیارد ریال فروش داشته که اندکی کمتر از فروردین ماه است. این شرکت در فروردین ماه مبلغ 352میلیارد ریال فروش داشت.

این در حالی است که فروش داخلی شرکت در اردیبهشت ماه افزایش و فروش صادراتی کاهش داشته است.

تعداد فروش داخلی تقریبا نزدیک دوبرابر شده است اما نرخ فروش 14درصد کاهش داشته است. در فروش صادراتی نرخ فروش شمش روی تقریبا 20 درصد افزایش داشته است اما تعداد فروش سبب کاهش درآمد صادراتی در اردیبهشت ماه شده است . در فروردین ماه تعداد فروش صادراتی تقریبا دوبرابر اردیبهشت ماه بوده است.

توجه داشته باشید که فروش کنسانتره سولفور سرب به مبلغ ۷۶۱۰۷ میلیون ریال و کنسانتره سولفور روی به مبلغ ۳۶۷۹۰ میلیون ریال مربوط به فروش مقادیر ماه‌‌های قبل می‌باشد که براساس قرارداد با توجه نهایی شدن عیار و نرخ جهانی و رطوبت محصول مذکور فاکتور نهایی آن صادر گردیده است.

یکی از نکات قابل توجه در این شرکت فروش 14 میلیون سهام شرکت ذوب روی اصفهان است که از این محل سود خوبی شناسایی خواهد کرد.

از طرف دیگر کاما برنامه افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی داراییها دارد که به میزان 900درصد (باتوجه به سیاست تقسیم سود)از محل سود انباشته به منظور توسعه سرمایه گذاریها در کارخانه و معدن مس شرکت سرزمین جلگه های آسمانی و خرید و سرمایه گذاری معادن موجود و جدید.

بیشتر بخوانید  معامله گری چیست؟

همچنین افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی داراییها با توجه به معافیت مالیاتی ماده 14 قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی کشور و حمایت از کالای ایرانی تصویب شده است.

این شرکت از فروش سهام شرکت ذوب روی اصفهان مبلغ 700 میلیارد ریال سود شناسایی کرده است.

اگر به دنبال تحلیل کاما و اطلاعات و فعالیت های این شرکت هستید می توانید به آدرس اینترنتی شرکت به نشانی http://bamaco.ir مراجعه نمایید.

کانال تلگرام بورس تایمز
برچسب ها
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن