اخبار بورس

تثبیت شاخص بورس در کانال ۱۶۰۰۰۰۰ واحدی

تثبیت شاخص بورس در کانال ۱۶۰۰۰۰۰ واحدی

شاخص بورس در پایان داد و ستدهای روز جاری با افزایش بیش از ۳۴۰۰۰ واحدی به یک میلیون و ۶۵۵ هزار و ۴۰۸ واحد رسید.

به گزارش خبرنگار ایبِنا، آمار معاملات بورس نشان می‌دهد که شاخص‌های بورس در پایان داد و ستدهای امروز با رشد مواجه شدند.

رشد شاخص‌ها

بر اساس آمارهای معاملاتی، روز جاری اکثر شاخص‌های بورس با رشد دسته جمعی مواجه شدند به طوری که شاخص کل با ۳۴۰۶۴ واحد صعود معادل ۲.۱۰ درصد به یک میلیون و ۶۵۵ هزار و ۴۰۸ واحد، شاخص‌ قیمت «وزنی – ارزشی» با ۹۰۱۰ واحد افزایش معادل ۲.۱۰ درصد به ۴۳۷ هزار و ۸۶۶ واحد، شاخص کل «هم وزن» با ۵۳۹۶ واحد صعود معادل ۱.۱۶ درصد به ۴۶۴ هزار و ۹۲۲ واحد، شاخص قیمت «هم وزن» با ۳۵۵۵ واحد صعود معادل ۱.۱۶ درصد به ۳۰۹ هزار و ۶۴۳ واحد، شاخص آزاد شناور با ۴۷۷۶۲ واحد افزایش معادل ۲.۲۴ درصد به ۲ میلیون و ۱۸۰ هزار و ۱۸۷ واحد، شاخص بازار اول با ۳۱۷۴۰ واحد معادل ۲.۵۸ درصد به یک میلیون و ۲۶۰ هزار ۴۲۸ واحد و شاخص بازار دوم با ۴۰۸۳۵ واحد صعود معادل ۱.۳۲ درصد به ۳ میلیون و ۱۴۲ هزار و ۹۲۳ واحد رسید.

نمادهای تاثیر گذار

از سویی دیگر امروز ۷ نماد «فولاد با ۳۳۲۶ واحد، فملی با ۲۶۹۸ واحد، شپنا با ۱۹۴۲ واحد، تاپیکو با ۱۸۰۷ واحد، خودرو با ۱۷۳۱ واحد، پارسان با ۱۵۶۴ واحد و شتران با ۱۴۸۱ واحد» بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل بورس بر جای گذاشتند.

بیشتر بخوانید  سامانه احراز هویت الکترونیکی رونمایی شد

نوسان نماگر صنایع

این گزارش می افزاید، امروز شاخص‌های صنایع تالار شیشه ای نیز با نوسان مواجه شدند به طوری که شاخص صنایع «وسایل ارتباطی با۶۰۴۳ واحد صعود معادل ۵ درصد به ۱۲۶ هزار و ۹۸۶ واحد، فرآورده نفتی با ۲۶۲۴۹۰ واحد افزایش معادل ۴.۳۸ درصد به ۶ هزار و ۲۵۶ واحد، خودرو با۱۷۱۶۳ واحد رشد معادل ۴.۲۶ درصد به ۴۲۰ هزار و ۴۴۸ واحد، انتشار و چاپ با ۱۵۱۰۲۹ واحد افزایش معادل ۴.۱۵ درصد به ۳ میلیون و ۷۹۰ هزار و ۲۹۵ واحد، فلزات اساسی با۳۴۰۸۳ واحد رشد معادل ۳.۱۲ درصد به یک میلیون و ۱۲۷ هزار و ۴۳۹ واحد، محصولات کاغذ با(۱۰۶۲۶) واحد ریزش معادل (۳.۵۸) درصد به ۲۸۶ هزار و ۳۸۱ واحد، ذغالسنگ با(۱۳۰۳) واحد ریزش معادل (۴.۰۳) درصد به ۳۱ هزار و ۱۰۰ واحد» رسید.

بیشترین افزایش قیمت ها

در عین حال نگاهی به آمارهای معاملاتی امروز بازار سهام مشخص می‌کند: قیمت سهام نمادهای «سفار، کالا، ساربیل، سپاها، وتوس، غنوش و شفا» بیشترین افزایش قیمت و نمادهای «سرود، سبجنو، وآذر، چکاوه، ختور، کپارس و سغرب» بیشترین کاهش قیمت را در بازار سهام رقم زدند و در تابلوهای بورس به ثبت رسیدند.

به این ترتیب، در پایان داد و ستدهای روز جاری بورس، در یک میلیون و ۸۰۱ هزار نوبت معاملاتی، ۹ هزار و ۳۶۵ میلیارد برگه اوراق بهادار به ارزش ۱۵۳ هزار و ۱۱۲ میلیارد تومان در بورس معامله شد.

جزییات معاملات بورس در یک نگاه

تثبیت شاخص بورس در کانال ۱۶۰۰۰۰۰ واحدی

منبع : ایبنا

کانال تلگرام بورس تایمز
برچسب ها
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن