اخبار بورس

تثبیت شاخص بورس در کانال یک میلیون و ۸۰۰ هزار واحدی

تثبیت شاخص بورس در کانال یک میلیون و ۸۰۰ هزار واحدی

شاخص بورس در پایان داد و ستدهای روز جاری با افزایش بیش از ۲۲۰۰۰ واحدی به یک میلیون و ۸۴۴ هزار و ۸۵۸ واحد رسید.

به گزارش خبرنگار ایبِنا، آمار معاملات بورس نشان می‌دهد که شاخص‌های بورس در پایان داد و ستدهای امروز با اندکی نوسان مواجه شدند.

نوسان شاخص‌ها

بر اساس آمارهای معاملاتی، روز جاری اکثر شاخص‌های بورس با رشد دسته جمعی مواجه شدند به طوری که شاخص کل با ۲۲۷۷۴ واحد صعود معادل ۱.۲۵ درصد به یک میلیون و ۸۴۴ هزار و ۸۵۸ واحد، شاخص‌ قیمت «وزنی – ارزشی» با ۶۰۱۲ واحد افزایش معادل ۱.۲۵ درصد به ۴۸۷ هزار و ۴۶ واحد، شاخص کل «هم وزن» با (۱۵۰۴) واحد افت معادل (۰.۳۱) درصد به ۴۸۰ هزار و ۸۵۵ واحد، شاخص قیمت «هم وزن» با (۹۹۰) واحد افت معادل (۰.۳۱) درصد به به ۳۱۶ هزار و ۴۵۴ واحد، شاخص آزاد شناور با ۳۴۴۷۴ واحد افزایش معادل ۱.۴۵ درصد به ۲ میلیون و ۴۱۲ هزار و ۹۸۴ واحد، شاخص بازار اول با ۱۵۷۰۸ واحد معادل ۱.۱۳ درصد به یک میلیون و ۴۰۸ هزار ۱۳۷ واحد و شاخص بازار دوم با ۴۹۸۱۳ واحد صعود معادل ۱.۴۵ درصد به ۳ میلیون و ۴۸۷ هزار و ۸۲۶ واحد رسید.

نمادهای تاثیر گذار

از سویی دیگر امروز ۷ نماد «فولاد با ۶۱۰۹ واحد، فارس با ۵۶۵۷ واحد، فملی با ۴۷۳۱ واحد، شستا با ۳۶۲۵ واحد، شپنا با ۲۵۳۰ واحد، خودرو با ۲۳۴۶ واحد و شتران با ۲۱۴۷ واحد» بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل بورس بر جای گذاشتند.

بیشتر بخوانید  بانک سامان به مجمع می رود

وضعیت نماگر صنایع

این گزارش می افزاید، امروز شاخص‌های صنایع تالار شیشه ای نیز با نوسان مواجه شدند به طوری که شاخص صنایع «ذغالسنگ با۱۸۷۲ واحد صعود معادل ۵ درصد به ۳۹ هزار و ۳۲۶ واحد، اطلاعات و ارتباطات با ۵۴ واحد افزایش معادل ۴.۸۶ درصد به یک هزار و ۱۷۸ واحد، حمل و نقل با۳۲۲۱ واحد رشد معادل ۴.۵۷ درصد به ۷۳ هزار و ۷۴۳ واحد، فلزات اساسی با ۴۹۹۷۱ واحد افزایش معادل ۳.۸۶ درصد به یک میلیون و ۳۴۳ هزار و ۷۴۲ واحد، فنی مهندسی با(۵۰۷) واحد افت معادل (۳.۸۸) درصد به ۱۲ هزار و ۵۶۶ واحد، تامین آب، برق و گاز با(۹۵) واحد کاهش معادل (۳.۹۷) درصد به ۲ هزار و ۳۰۵ واحد، انتشار و چاپ با(۱۶۷۱۵۳) واحد ریزش معادل (۴.۹۵) درصد به ۳ میلیون و ۲۰۷ هزار و ۹۰۹ واحد» رسید.

بیشترین افزایش قیمت ها

در عین حال نگاهی به آمارهای معاملاتی امروز بازار سهام مشخص می‌کند: قیمت سهام نمادهای «خمهر با ۷.۰۹ درصد، انرژی ۳ با ۵ درصد، حکشتی با ۵ درصد، تایرا با ۵ درصد، شفن با ۵ درصد، کطبس با ۵ درصد و بورس با ۵ درصد» بیشترین افزایش قیمت و نمادهای «شفارس با (۵.۳۱) درصد، وامید با (۴.۹۹) درصد، بترانس با (۴.۹۹) درصد، مداران با (۴.۹۹) درصد، کرازی با (۴.۹۷) درصد، ولساپا با (۴.۹۶) درصد و چافست با (۴.۹۶) درصد» بیشترین کاهش قیمت را در بازار سهام رقم زدند و در تابلوهای بورس به ثبت رسیدند.

به این ترتیب، در پایان داد و ستدهای روز جاری بورس، در یک میلیون و ۸۷۶ هزار نوبت معاملاتی، ۹ هزار و ۹۸۳ میلیارد برگه اوراق بهادار به ارزش ۱۷۷ هزار و ۸۳۹ میلیارد تومان در بورس معامله شد.

بیشتر بخوانید  عقبگرد شاخص بورس به کانال ۱۶۰۰۰۰۰ واحدی

جزییات معاملات بورس در یک نگاه

تثبیت شاخص بورس در کانال یک میلیون و ۸۰۰ هزار واحدی

منبع : ایبنا

کانال تلگرام بورس تایمز
برچسب ها
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن