اخبار بورس

تثبیت شاخص بورس در کانال یک میلیون و ۱۵۳ هزار واحدی

تثبیت شاخص بورس در کانال یک میلیون و ۱۵۳ هزار واحدی

شاخص بورس در پایان داد و ستدهای روز جاری با افزایش بیش از ۳۵۰۰۰ واحدی به یک میلیون و ۱۵۳ هزار و ۶۷۷ واحد رسید.

به گزارش خبرنگار ایبِنا، آمار معاملات بورس نشان می‌دهد که شاخص‌های بورس در پایان داد و ستدهای امروز با رشد دسته جمعی مواجه شدند.

رشد شاخص‌ها

بر اساس آمارهای معاملاتی، روز جاری اکثر شاخص‌های بورس با رشد مواجه شدند به طوری که شاخص کل با ۳۵۵۵۹ واحد صعود معادل ۳.۱۸ درصد به یک میلیون و ۱۵۳ هزار و ۶۷۷ واحد، شاخص‌ قیمت «وزنی – ارزشی» با ۹۴۳۶ واحد افزایش معادل ۳.۱۸ درصد به ۳۰۶ هزار و ۱۴۲ واحد، شاخص کل «هم وزن» با ۹۰۰۴ واحد رشد معادل ۲.۵۱ درصد به ۳۶۸ هزار و ۹۵ واحد، شاخص قیمت «هم وزن» با ۵۹۵۲ واحد افزایش معادل ۲.۵۱ درصد به ۲۴۳ هزار و ۳۳۲ واحد، شاخص آزاد شناور با ۴۷۳۹۱ واحد افزایش معادل ۳.۱۷ درصد به یک میلیون و ۵۴۲ هزار و ۴۳۹ واحد، شاخص بازار اول با ۳۲۱۰۳ واحد افزایش معادل ۰.۵۰ درصد به ۸۶۴ هزار ۵۴۰ واحد و شاخص بازار دوم با ۴۶۶۲۱ واحد صعود معادل ۲.۱۲ درصد، به ۲ میلیون و ۲۴۷ هزار و ۶۳۹ واحد رسید.

نمادهای تاثیر گذار

از سویی دیگر امروز ۷ نماد «خودرو با ۳۹۶۸ واحد، فولاد با ۲۹۴۴ واحد، فملی با ۲۳۸۹ واحد، وبملت با ۱۳۱۴ واحد، اخابر با ۱۱۸۹ واحد، پارسان با ۱۱۰۴ واحد و شپنا با ۱۱۰۱ واحد» بیشترین تاثیر مثبت و منفی را بر شاخص کل بورس بر جای گذاشتند.

افزایش نماگر صنایع

این گزارش می افزاید، امروز شاخص‌های صنایع تالار شیشه ای نیز با نوسان مواجه شدند به طوری که شاخص صنایع «خودرو با۲۱۷۲۳ واحد صعود معادل ۱۰.۴۰ درصد به ۲۳۰ هزار و ۶۵۵ واحد، وسایل ارتباطی با ۳۳۱۳ واحد افزایش معادل ۵ درصد به ۶۹ هزار و ۶۰۰ واحد، کاشی و سرامیک با۲۲۹۵ واحد رشد معادل ۴.۸۲ درصد به ۴۹ هزار و ۸۹۹ واحد، فنی مهندسی با ۳۷۰ واحد افزایش معادل ۴.۸۱ درصد به ۸ هزار و ۸۴ واحد، زراعت با۱۲۹۱۵ واحد صعود معادل ۴.۸۰ درصد به ۲۸۲ هزار و ۶۴ واحد، فرآورده نفتی با۱۵۹۲۰۸ واحد رشد معادل ۴.۵۵ درصد به ۳ میلیون و ۶۶۱ هزار و ۷۶۹ واحد، اطلاعات و ارتباطات با۴۴ واحد افزایش معادل ۴.۵۲ درصد به یک هزار و ۱۸ واحد» رسید.

بیشترین افزایش قیمت ها

در عین حال نگاهی به آمارهای معاملاتی امروز بازار سهام مشخص می‌کند: قیمت سهام نمادهای «کفرا، چکاران، مداران، وبوعلی، شنفت، قشکر و زمگسا» بیشترین افزایش قیمت و نمادهای «غدام، قپیرا، بنیرو، غشان، کسرام، غمارگ و وپخش» بیشترین کاهش قیمت را در بازار سهام رقم زدند و در تابلوهای بورس به ثبت رسیدند.

به این ترتیب، در پایان داد و ستدهای روز جاری بورس، در یک میلیون و ۴۳۹ هزار نوبت معاملاتی، ۱۰ هزار و ۴۲۷ میلیارد برگه اوراق بهادار به ارزش ۱۰۵ هزار و ۱۲۴ میلیارد تومان در بورس معامله شد.

جزییات معاملات بورس در یک نگاه

تثبیت شاخص بورس در کانال یک میلیون و ۱۵۳ هزار واحدی

تثبیت شاخص بورس در کانال یک میلیون و ۱۵۳ هزار واحدی

منبع : ایبنا

کانال تلگرام بورس تایمز
برچسب ها
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن