اخبار بورس

تامین مالی ۶۳۹ میلیارد ریالی یک شرکت دارویی با صکوک اجاره

تامین مالی ۶۳۹ میلیارد ریالی یک شرکت دارویی با صکوک اجاره

سازمان بورس و اوراق بهادار، موافقت اصولی عرضه عمومی صکوک اجاره شرکت داروسازی دکتر عبیدی(سهامی عام) را به ارزش ۶۳۹,۵۵۴ میلیون ریال جهت تامین سرمایه در گردش این شرکت صادر کرد.

به گزارش ایبِنا، دارایی مبنای انتشار این اوراق تجهیزات و ماشین آلات تولید و بسته بندی انواع محصولات شرکت داروسازی دکتر عبیدی است که توسط نهاد واسط از این شرکت خریداری شده و سپس بصورت اجاره به شرط تملیک به داروسازی دکتر عبیدی واگذار می شود.

نرخ اوراق

بر اساس این گزارش، این اوراق ۴ ساله و با نرخ اجاره بهای ۱۸ درصد است که این اجاره بها هر سه ماه یک بار توسط شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه به حساب دارندگان اوراق واریز می شود و عرضه آن در صورت تایید شرکت مدیریت دارایی مرکزی بازار سرمایه مبنی بر امکان انتقال مالکیت دارایی های مبنای انتشار اوراق به نام نهاد واسط در دفترخانه اسناد رسمی و همچنین دریافت مجوز انتشار، از طریق شرکت بورس اوراق بهادار تهران صورت خواهد گرفت.

بانک خاورمیانه ضامن اوراق

ضامن این اوراق بانک خاورمیانه بوده و بازارگردان آن شرکت گروه مالی گسترش سرمایه کیان است. مسئولیت تعهد پذیره نویسی ۵۱ درصد از این اوراق بر عهده شرکت تامین سرمایه سپهر و مابقی آن بر عهده شرکت گروه مالی گسترش سرمایه کیان است. همچنین، شرکت کارگزاری توسعه معاملات کیان عاملیت فروش این اوراق را بر عهده دارد.

منبع : ایبنا

برچسب ها

Reporter

احمد رضایی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن