اخبار بورس

بورس شرایط بهتری را تجربه خواهد کرد

بورس شرایط بهتری را تجربه خواهد کرد

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، با بیان اینکه عرضه سهام شرکت‌های مختلف در بورس به ایجاد جاذبه برای سرمایه‌گذاری در آن منجر شد گفت: بورس در سال جاری شرایط به نسبت خوبی را تجربه خواهد کرد.

سیدمحمد حسینی در گفتگو با ایبِنا با اشاره به شرایط رخ داده در کشور در پی شیوع کرونا، گفت: در هفته های اخیر بورس شرایط بهتری داشته که علت آن حضور تعداد بیشتری از شرکت ها در فضای بورسی بوده است.

نماینده مردم تفرش در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سازمان بورس بعد از بررسی صورت های مالی شرکت ها به باز کردن نماد آنها اقدام کرده است، افزود: عرضه سهام شرکت های مختلف در بورس به ایجاد جاذبه برای سرمایه گذاری در آن منجر شده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: حضور مردم در بورس هم می تواند ایجاد کننده شرایط مساعد باشد و همچنین می تواند نگرانی هایی را نیز به دنبال داشته باشد. وی با بیان اینکه زمانی نماد بورس و شاخص ها یکسان باقی می مانند که پشت آن تولید یا اثر خدمات را داشته باشیم، گفت: اینکه سهام یک شرکت تولیدی بالا باشد، اما در آینده توان تولیدی خود را کاهش دهد به طور حتم این وضعیت کاهش حاشیه سود شرکت یا قیمت سهام شرکت ها را منجر خواهد شد.

حسینی با تاکید بر اینکه بورس باید به مدیریت صحیح فضای اقتصادی کشور در حوزه سرمایه های سرگردان اقدام کند، افزود: هجوم یکباره به بورس اقتصاد کشور را دچار مشکل می کند، از اینرو هر مکانیزمی باید با آینده نگری دنبال شود.

بیشتر بخوانید  کنترل ریسک سهامداری با استفاده از صندوق‌های سرمایه‌گذاری

این عضو کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات مجلس دهم با بیان اینکه امیدواریم رونق بورس تداوم داشته و پایدار باشد، گفت: خوشبختانه با تدابیر اتخاذ شده و همچنین تدبیر رهبری مبنی بر آزادسازی سهام عدالت، بازار بورس در سال جاری شرایط بهتری را تجربه خواهد کرد.

منبع : ایبنا

کانال تلگرام بورس تایمز
برچسب ها
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن