اخبار بورس

بورس در بالاترین سطح تاریخی

بورس در بالاترین سطح تاریخی

شاخص بورس در پایان داد و ستدهای روز جاری با افزایش بیش از ۷۱۰۰۰ واحدی به یک میلیون و ۸۱۲ هزار و ۷۹۷ واحد رسید تا به بالاترین سطح تاریخی خود دست پیدا کند.

به گزارش خبرنگار ایبِنا، آمار معاملات بورس نشان می‌دهد که شاخص‌های بورس در پایان داد و ستدهای امروز با رشد دسته جمعی مواجه شدند.

صعود شاخص‌ها

بر اساس آمارهای معاملاتی، روز جاری اکثر شاخص‌های بورس با رشد دسته جمعی مواجه شدند به طوری که شاخص کل با ۷۱۴۴۴ واحد صعود معادل ۴.۱۰ درصد به یک میلیون و ۷۴۷ هزار و ۲۰۷ واحد، شاخص‌ قیمت «وزنی – ارزشی» با ۱۸۸۶۲ واحد افزایش معادل ۴.۱۰ درصد به ۴۶۱ هزار و ۸۵۶ واحد، شاخص کل «هم وزن» با ۱۴۶۰۱ واحد رشد معادل ۳.۱۰ درصد به ۴۸۵ هزار و ۸۸۷ واحد، شاخص قیمت «هم وزن» با ۹۶۰۹ واحد رشد معادل ۳.۱۰ درصد به ۳۱۹ هزار و ۷۹۴ واحد، شاخص آزاد شناور با ۹۳۵۱۹ واحد افزایش معادل ۱.۵۲ درصد به ۲ میلیون و ۳۶۶ هزار و ۸۱۱ واحد، شاخص بازار اول با ۵۷۶۲۹ واحد معادل ۲.۱۴ درصد به یک میلیون و ۳۸۶ هزار ۳۸۶ واحد و شاخص بازار دوم با ۱۲۲۳۵۸ واحد صعود معادل ۳.۷۲ درصد به ۳ میلیون و ۴۱۶ هزار و ۳۴۵ واحد رسید.

نمادهای تاثیر گذار

از سویی دیگر امروز ۷ نماد «کگل با ۸۰۰۵ واحد، فولاد با ۵۶۰۸ واحد، فارس با ۵۱۹۸ واحد، فملی با ۴۳۵۳ واحد، شستا با ۳۲۸۴ واحد، شپنا با ۲۲۹۹ واحد و تاپیکو با ۲۲۳۰ واحد» بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل بورس بر جای گذاشتند.

بیشتر بخوانید  روز پرنوسان بورس

رشد نماگر صنایع

این گزارش می افزاید، امروز شاخص‌های صنایع تالار شیشه ای نیز با نوسان مواجه شدند به طوری که شاخص صنایع «کانه فلزی با۳۴۵۵۳ واحد صعود معادل ۸.۱۰ درصد به ۴۶۱ هزار و ۳۴ واحد، سرمایه گذاری ها با ۲۵۰۴ واحد افزایش معادل ۶.۲۶ درصد به ۴۲ هزار و ۴۸۵ واحد، محصولات چرمی با۳۰۹۳ واحد رشد معادل ۵ درصد به ۶۴ هزار و ۹۷۰ واحد، وسایل ارتباطی با ۶۷۴۴ واحد افزایش معادل ۵ درصد به ۱۴۱ هزار و ۶۴۸ واحد، ذغالسنگ با۱۷۰۳ واحد رشد معادل ۵ درصد به ۳۵ هزار و ۷۸۲ واحد، حمل و نقل با ۳۱۶۴ واحد افزایش معادل ۴.۹۱ درصد به ۶۷ هزار و ۶۰۸ واحد، فرآورده نفتی با ۳۴۳۰۶۰ واحد افزایش معادل ۴.۸۱ درصد به ۷ میلیون و ۴۷۱ هزار و ۳ واحد» رسید.

بیشترین افزایش قیمت ها

در عین حال نگاهی به آمارهای معاملاتی امروز بازار سهام مشخص می‌کند: قیمت سهام نمادهای «وخارزم با ۲۶.۸۲ درصد، خوساز با ۲۲.۶۲ درصد، کگل با ۱۹.۶ درصد، شیران با ۱۱.۶۸ درصد، خفنر با ۱۰.۵۵ درصد، برکت با ۵.۹۲ درصد و تاپیکو با ۵ درصد» بیشترین افزایش قیمت و نمادهای «کفرا با (۳.۶۵) درصد، قثابت با (۳.۶۴) درصد، دپارس با (۳.۴۴) درصد، غدام با (۳.۲۶) درصد، غشان با (۲.۹۹) درصد، سهرمز با (۲.۸) درصد و سصفها با (۲.۷۶) درصد» بیشترین کاهش قیمت را در بازار سهام رقم زدند و در تابلوهای بورس به ثبت رسیدند.

به این ترتیب، در پایان داد و ستدهای روز جاری بورس، در یک میلیون و ۷۶۸ هزار نوبت معاملاتی، ۱۰ هزار و ۷۰۵ میلیارد برگه اوراق بهادار به ارزش ۱۹۰ هزار و ۶۲ میلیارد تومان در بورس معامله شد.

بیشتر بخوانید  اعلام زمان یک عرضه اولیه ۱۵ درصدی سهام

جزییات معاملات بورس در یک نگاه

منبع : ایبنا

برچسب ها
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن