اخبار اقتصادی جهان

بهبود پیش‌بینی دویچه‌بانک از آینده اقتصاد جهان

بهبود پیش‌بینی دویچه‌بانک از آینده اقتصاد جهان

دویچه بانک آلمان امروز (پنجشنبه) پیش‌بینی خود را از تولید ناخالص داخلی جهان در سال ۲۰۲۰ اصلاح و تاکید کرد که احیای فعالیت اقتصادی کرونازده سریع‌تر از انتظارات قبلی در حال پیشرفت است.

به گزارش ایبِنا به نقل از نیویورک تایمز، بزرگ‌ترین اصلاحیه این بانک در مورد منطقه یورو انجام شده است؛ جایی که حالا این بانک انتظار دارد تا رشد اقتصادی آن برخلاف پیش بینی قبلی مبنی بر افت ۱۲ درصدی، با کاهش ۸.۶ درصدی در سال جاری مواجه شود.

این بانک اعلام کرد: در منطقه یورو، نتایج و بازدهی سه ماهه دوم سال نشان می‌دهد که فعالیت به اندازه هراس‌ها در دوران قرنطینه، کاهش پیدا نکرده است؛ علاوه بر این، ارقام نشان می‌دهد که احیای پس از قرنطینه در مقایسه با انتظارات قوی‌تر بوده است.

دویچه بانک همچنین پیش‌بینی خود را در مورد اقتصاد جهان ۱.۵ درصد بهبود بخشید و حالا انتظار دارد که رشد اقتصادی جهان در سال جاری ۴.۵ درصد کاهش پیدا کند.

این بانک آلمانی انتظار دارد که اقتصاد آمریکا در سال ۲۰۲۰ به اندازه ۵.۲ درصد کوچک شود؛ پیش‌بینی قبلی برای ایالات متحده منفی ۷.۱ درصدی بود. همچنین انتظار می‌رود بزرگ‌ترین اقتصاد جهان سال آینده با رشد ۳.۱ درصدی روبرو شود؛ این رقم نیز در پیش بینی اولیه ۲.۶ درصد بود.

پیش‌بینی دویچه بانک در مورد تورم نسبت به رشد اقتصادی از خوش‌بینی کمتری برخوردار است و انتظار ندارد که تورم منطقه یورو زودتر از سال ۲۰۲۵ به سطوح پیش از پاندمی بازگردد.

منبع : ایبنا

کانال تلگرام بورس تایمز
برچسب ها
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن