اخبار بورس

بهار بورس طوفانی به پایان رسید

بهار بورس طوفانی به پایان رسید

آمارهای منتشر شده از سوی بورس اوراق بهادار تهران مشخص می‌کند که تالار شیشه‌ای در آخرین ماه فصل بهار با رشد در همه بازارهای معاملاتی مواجه شده است.

به گزارش ایبِنا، در سومین ماه از بهار۹۹، ارزش کل معاملات اوراق بهادار به ۱.۷۱۹.۹۹۹ میلیارد ریال بالغ شد که نسبت به اردیبهشت ماه ۳۱ درصد کاهش یافته است. بر اساس این گزارش، در پایان معاملات خرداد ماه ۹۹، شاخص کل نسبت به اردیبهشت ماه با ۲۸.۷۷ درصد افزایش به رقم ۱.۲۷۰.۶۲۷ واحد رسید که ۲۸.۷۷ درصد افزایش را نشان می دهد. همچنین شاخص بازار اول با ۲۲۹.۶۹۱ واحد افزایش به ۹۵۷.۰۱۰ واحد و شاخص بازار دوم با ۴۸۲ واحد افزایش به ۲.۴۵۵.۴۱۷ واحد را تجربه کرد و به ترتیب با ۳۱.۸۵ درصد و ۲۴.۴۶ درصد افزایش نسبت به ماه قبل مواجه شدند.

افزایش ۲۷ درصدی شاخص کل هم وزن

همچنین شاخص کل هم وزن با ۸۷.۲۱۸ واحد افزایش روبرو شد و به ۴۰۹.۲۴۳ واحد رسید و با ۲۷.۰۸ درصد افزایش نسبت به ماه قبل همراه شد. در ضمن تعداد ۱۶۶.۴۰۸ میلیون انواع اوراق بهادار در بیش از ۲۲ میلیون و ۴۱۶ هزار دفعه مورد معامله قرار گرفت و به ترتیب ۲۲ درصد و ۲۶ درصد کاهش را نسبت به ماه گذشته تجربه کرد.

وضعیت صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله

این درحالی است که تعداد ۴۶۹۷ میلیون واحد از صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله در بورس تهران به ارزش کل ۶۰۹۱۵ میلیارد ریال مورد معامله قرار گرفت به ترتیب با ۹.۶ درصد و ۱۷ درصد کاهش نسبت به ماه گذشته همراه شد.

بیشتر بخوانید  طرح ساماندهی سهام عدالت در کمیسیون اقتصادی بررسی می‌شود

عملکرد بازار بدهی

در بازار بدهی که اوراق مشارکت، گواهی سپرده و صکوک معامله می شود، تعداد ۴ میلیون و ۵۴ هزار برگه اوراق مشارکت به ارزش کل ۴۵۳۹ میلیارد ریال معامله شد و به ترتیب ۴۰ درصد و ۳۹درصد کاهش نسبت به اردیبهشت ماه داشته است.

شرایط بازار مشتقه

این گزارش آماری حاکی از آن است که در بازار مشتقه، تعداد ۶۵۳ هزار قرارداد به ارزش ۹۲۳ میلیارد ریال مورد معامله قرار گرفت و به ترتیب با ۲۵.۱ درصد و ۱۲.۷ درصد کاهش نسبت به ماه گذشته همراه شد.

جزییات داد و ستدهای تالار شیشه ای در خرداد ماه ۹۹

منبع : ایبنا

برچسب ها
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن