اخبار اقتصادی جهان

بزرگ‌ترین اقتصاد اروپا در سال جاری ۵.۲ درصد کوچک می ‌شود

موسسه مطالعات اقتصادی آلمان؛

بزرگ‌ترین اقتصاد اروپا در سال جاری ۵.۲ درصد کوچک می ‌شود

موسسه مطالعات اقتصادی آلمان (ifo) اعلام کرد که بزرگ ترین اقتصاد اروپا در سال جاری با رشد اقتصادی منفی ۵.۲ درصد روبرو خواهد شد؛ این رقم پیش‌تر ۶.۷ درصد پیش‌بیین شده بود.

به گزارش ایبِنا از رویترز، «تیمو وُلمرشوسر» رییس اقتصاددان ارشد این موسسه گفت: افت رشد اقتصادی در سه ماهه دوم و احیا در حال حاضر نسبت به آنچه انتظار داشتیم با روندی به مراتب خوشایندتر در حال بهبود است.

این موسسه همچنین پیش‌بینی خود را در مورد رشد اقتصادی آلمان در سال ۲۰۲۱ کاهش داده و آن را از ۶.۴ به ۵.۱ درصد رسانده است؛ ifo انتظار دارد که اقتصاد آلمان در سال ۲۰۲۰ باندازه ۱.۷ درصد توسعه پیدا کند.

براساس اعلام این موسسه، حالا پیش بینی می شود که شمار افراد بیکار در سال جارس از ۲.۳ میلیون نفر در سال ۲۰۱۹ به ۲.۷ میلیون تن افزایش یافته و سپس در سال ۲۰۲۱ و ۲۰۲۲ به ترتسیب به ۲.۶ و ۲.۵ میلیون نفر برسد.

از لحاظ درصدی این افزایش به معنای جهش نرخ بیکاری در سال جاری به ۵.۹درصد است؛ این نرخ سپس در سال های ۲۰۲۱ و ۲۰۲۲ به ترتیب به ۵.۷ و ۵.۵ کاهش خواهد پیدا کرد. موسسه مطالعات اقتصادی آلمان مستقر در مونیخ در پایان هشدار داد که در مورد پیش بینی های انجام شده، به شکلی غیرعادی ابهام زیادی وجود دارد و به عنوان ادله این بی ثباتی به افزایش شمار موارد ابتلا به کرونا، خطر جدایی بریتانیا از اتحادیه اروپا بدون توافق و همچنین حل نشدن تنش‌های تجاری جهانی اشاره کرده است.

بیشتر بخوانید  اقتصاد اردن متاثر از شیوع کرونا ۳درصد کوچک می‌شود

منبع : ایبنا

کانال تلگرام بورس تایمز
برچسب ها
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن