اخبار اقتصادی جهان

برگزاری نشست سازمان ملل متحد با هدف حمایت از کشورهای در حال توسعه

در بحبوحه پاندمی کرونا؛

برگزاری نشست سازمان ملل متحد با هدف حمایت از کشورهای در حال توسعه

براساس اعلام مقامات سازمان ملل متحد، این نهاد پنجشنبه هفته جاری برای بحث و تبادل نظر به منظور حمایت از اقتصادهای نوظهور که از پاندمی کرونا ضربه خورده اند، با رهبران اقتصادی جهان تشکیل جلسه خواهد داد.

به گزارش ایبِنا از رویترز، این نشست آنلاین در بحبوحه افزایش شمار مبتلایان به کرونا در کشورهای در حال توسعه و همچنین افزایش هشدارها در این خصوص که گذار از بحران برای این کشورها بیشتر از پیش بینی اولیه (۲.۵ تریلیون دلار) هزینه در بر خواهد داشت، برگزار خواهد شد.

نشست مذکور توسط کانادا، جامائیکا و «آنتونیو گوترس» دبیرکل سازمان ملل متحد سازماندهی شده است.

«امینه محمد» قائم مقام دبیرکل سازمان ملل متحد گفت که بسیاری از کشورهای در حال توسعه شامل کشورهایی با درآمد متوسط، برای مقابله با پاندمی و سرمایه گذاری در مسیر احیا از بودجه کافی برخوردار نیستند.

محمد گفت که پیشنهاد گروه جی۲۰ و وام دهندگان گروه پاریس کلاب در خصوص تعلیق بازپرداخت بدهی فقیرترین کشورها تا پایان سال ۲۰۲۰ شروعی حیاتی بود اما تلاش‌ها و اقدامات بیشتری مورد نیاز است.

از ۷۷ کشور واجد شرایط برای استمهال بدهی تنها ۲۲ کشور به طور رسمی تقاضا داده‌اند و سایرین نسبت به این موضوع ابراز نگرانی کرده‌اند که چنین اقدامی توانایی آنان را برای استقراض بلندمدت به خطر میاندازد.

نشست روز پنجشنبه با حضور نمایندگانی از صندوق بین المللی پول، بانک جهانی، اتحادیه آفریقا، موسسه دارایی بین المللی و سازمان همکاری و توسعه اقتصادی برگزار خواهد شد.

بیشتر بخوانید  وام بدون بهره بانک مرکزی لبنان برای خسارت‌دیدگان انفجار بیروت

در پیش نویس پروژه‌ها و موضوعات مورد بحث در این نشست که به رویت رویترز رسیده است، درخواست از صندوق بین المللی پول برای افزایش نقدینگی جهان از طریق تخصیص اعتبار جدید با استفاده از حق برداشت ویژه این نهاد به چشم می‌خورد؛ اقدامی که البته از سوی واشنگتن با مخالفت روبرو شده است.

منبع : ایبنا

برچسب ها
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن