اخبار بورس

بررسی دلایل افت هفته گذشته بورس و پیش‌بینی هفته پیش‌رو

بررسی دلایل افت هفته گذشته بورس و پیش‌بینی هفته پیش‌رو

یک کارشناس بازار سرمایه در خصوص دلایل افت و خیز کلیت بازار سهام در هفته گذشته و پیش‌بینی‌ هفته‌ جاری توضیحاتی را ارائه داد.

حمید کاوه در گفتگو با ایبِنا با اشاره به افت و خیزهایی مه شاخص بورس و قیمت سهام برخی از شرکت‌ها در هفته گذشته تجربه کردند، گفت: این نوسان به دلیل رشد شتابانی است که شاخص بورس از ارتفاع یک میلیون واحد تا ۱.۸ میلیون واحد بدون وقفه و استراحت داشته و بسیار طبیعی است که کلیت بازار سرمایه در نقطه‌ای به تعادل رسیده و به اصلاح و استراحت بپردازد.

این کارشناس بازار سرمایه افزود: بدون شک شاخص بورس و کلیت بازار سهام برای ادامه روند صعودی خود نیاز به اصلاح و وقفه چند روزه دارد تا با اصلاح و دست به دست شدن سهام، از انگیزه لازم برای تداوم رشد خود برخوردار شود.

وی اضافه کرد: با توجه به حجم خوبی که در معاملات هفته گذشته شاهد هستیم، به نظر نمی‌رسد اطلاع و استراحت این روزهای کلیت بازار عمیق و ریزشی باشد. به همین جهت به سرمایه‌گذاران توصیه می‌شود از این فرصت برای اصلاح پرتفوی خود استفاده کنند.

این کارشناس بازار سرمایه ادامه داد: همچنین بهتر است سهامداران در انتخاب سهام شرکت‌ها برای خرید به مسایل بنیادی آنها دقت کنند، تا در زمان اصلاح بازار کاهش کمتری را در سبد سهام خود ببینند.

وی همچنین در خصوص وضعیت کلی بازار سرمایه در هفته پیش‌رو گفت: همانگونه که اشاره شد با توجه به مولفه‌های مختلف از جمله افزایش نرخ دلار، انتظارات تورمی در اقتصاد تا پایان سال، رکود حاکم بر سایر بازارها و همچنین نقدینگی خوبی که در بازار سرمایه حضور دارد، به نظر می‌رسد هفته متعادلی را در تالار شیشه‌ای شاهد باشیم. ضمن اینکه کلیت این بازار نیز به دلیل برگزاری مجامع شرکت‌های بزرگ و شاخص‌ساز از جمله بانک صادرات، بانک تجارت، ایران خودرو، پالایش نفت اصفهان و … تحت تاثیر این موضوع است.

بیشتر بخوانید  عرضه اولیه جدید در فرابورس قطعی شد

این کارشناس بازار سرمایه در پیش‌بینی روند رو به رشد شاخص بورس نیز اظهار داشت: با توجه به اینکه صدور کدهای معاملاتی در بازار سهام کماکان ادامه دارد و این موضوع یعنی ادامه‌دار بودن ورود نقدینگی به این بازار، به نظر می‌رسد با خبرهایی که از مجامع شرکت‌های بزرگ منتشر خواهد شد، شاخص بورس در هفته‌های آینده کانال دو میلیون و حتی ۲.۵ میلیون واحد را نیز تسخیر کند.

منبع : ایبنا

برچسب ها
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن