اخبار اقتصادی جهان

بانک مرکزی کره جنوبی:نیازی به تنزل دورنمای رشد اقتصادی وجود ندارد

باوجود مقررات سختگیرانه‌تر تهدید شیوع کرونا؛

بانک مرکزی کره جنوبی:نیازی به تنزل دورنمای رشد اقتصادی وجود ندارد

بانک مرکزی کره جنوبی اعلام کرد که باوجود اعمال مقررات سختگیرانه‌تر فاصله‌گذاری اجتماعی به منظور تهدید افزایش موارد ابتلا به کرونا، این نهاد پیش‌بینی خود را از رشد اقتصادی نزولی نخواهد کرد.

به گزار ایبِنا از یواس نیوز، «کیم وونگ» مدیرکل واحد تحقیقات بانک مرکزی کره جنوبی در یک نشست آنلاین گفت: اقتصاد کره جنوبی در حال حاضر در مسیری قرار دارد که می‌تواند پیش بینی‌های بانک مرکزی را محقق کند.

وی ادامه داد: از زمان پیش‌بینی قبلی بانک مرکزی تاکنون هیچ شاخص و نشانه اقتصادی خاصی بروز نکرده که اعمال تغییر در پیش بینی را الزامی کند. بانک مرکزی کره جنوبی در اواخر آگوست دورنمای رشد اقتصادی خود را در سال ۲۰۲۰ به طور چشمگیر تنزل داد و آن را به منفی ۱.۳ درصد رساند؛ این بزرگ‌ترین رکود اقتصادی در بیش از دو دهه اخیر سئول بود، ضمن اینکه این نهاد در برآورد قبلی تنها ۰.۲درصد افت رشد اقتصادی را پیش بینی کرده بود.

دولت کره از آن پس مقررات بی‌سابقه فاصله گذاری اجتماعی را پیاده کرد که به طور گسترده‌ای فعالیت اجتماعی را تهدید کرد و به کسب و کارها لطمه زد. اگرچه مقامات بهداشتی به طور موقت بخشی از این اقدامات را از ۱۴ سپتامبر برای دو هفته تسهیل کرده اند اما این مقررات بار دیگر از ۲۸ سپتامبر و در جریان جشن چوسوک (برداشت محصول) در این کشور با شدت بیشتری اعمال خواهد شد.

منبع : ایبنا

بیشتر بخوانید  پیشنهاد اصلاح توافقنامه مالیاتی مسکو روی میز وزارت دارایی هلند
کانال تلگرام بورس تایمز
برچسب ها
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن