اخبار اقتصادی جهان

بانک مرکزی چین ۱۲۰ میلیارد یوآن به بازار تزریق کرد

بانک مرکزی چین ۱۲۰ میلیارد یوآن به بازار تزریق کرد

بانک مرکزی چین امروز (دوشنبه) اعلام کرد که در راستای حفط نقدینگی، ۱۲۰ میلیارد یوآن (۱۶.۹۳ میلیارد دلار) در قالب قراردادهای بازخرید رپو به سیستم بانکی تزریق کرده است.

به گزارش ایبِنا از شینهوا، از این مبلغ ۴۰ میلیارد یوآن از طریق قراردادهای بازخرید رپو هفت روزه با نرخ بهره ۲.۲ درصد و ۸۰ میلیارد یوآن دیگر با قراردادها ۱۴ روزه با نرخ بهره ۲.۳۵ به بازار تزریق شده است.

بانک مرکزی چین اعلام کرده است که این اقدام در راستای حفظ ثبات نقدینگی در سیستم بانکی انجام شده است. با توجه به اینکه سررسید هیچکدام از قراردادهای رپو امروز سر نمی‌رسد، این اقدام عملا به معنای تزریق ۱۲۰ میلیارد یوآن خالص به بازار است.

بازخرید رپو فرآیندی است که در آن بانک مرکزی از طریق مزایده اوراق قرضه بانک‌های تجاری را با شرط فروش مجدد آنها در آینده، خریداری می‌کند. براساس گزارش کار سالانه دولت چین، این کشور قصد دارد تا سیاست پولی محتاطانه، انعطاف پذیرتر و مناسب‌تری را اتخاذ کند.

منبع : ایبنا

بیشتر بخوانید  بانک مرکزی انگلیس: بریتانیا در آستانه بدترین رکود ۳۰۰سال اخیر است
برچسب ها
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن