اخبار اقتصادی جهان

بانک مرکزی مصر اسکناس‌های پلیمری را با کاغذی جایگزین می‌کند

بانک مرکزی مصر اسکناس‌های پلیمری را با کاغذی جایگزین می‌کند

بانک مرکزی مصر اسکناس‌های ۱۰ و ۲۰ پوندی کاغذی را با اسکناس‌های ساخته شده از پلیمر (پلاستیک) جایگزین می‌کند.

به گزارش ایبِنا از کوین‌وُرلد، از این پس باید مصر را نیز به فهرست یک دوجین کشوری اضافه کرد که دست کم تعدادی از اسکناس‌های خود را با اسکناس‌های پلیمری جایگزین کرده اند. نشریهEgypt Today در دهم سپتامبر گزارش کرد که «طارق عامر» رییس بانک مرکزی مصر تایید کرده است که این کشور از ابتدای سال آینده صدور اسکناس‌های ۱۰ و ۲۰ پوندی پلاستیکی را آغاز خواهد کرد.

وی اضافه کرد که بانک مرکزی مصر در حال حاضر اسکناس‌های فعلی را از جریان خارج نمی کند؛ اسکناس ۱۰ پوندی نخستین اسکناس پلاستیکی مصر خواهد بود. اسکناس‌های جدید پس از انتقال دفتر مرکزی دولت مصر به پایتخت اجرایی جدید آن که هم اکنون در شرق قاهره در حال ساخت است، صادر خواهد شد.

بانک مرکزی مصر اعلام کرد که در مرکز جدید چاپ اسکناس، برای چاپ اسکناس‌های پلیمری چهار خط جدید اختصاص خواهد داد. این نهاد دلایل معمول را که از سوی طرفداران اسکناس پلاستیکی مطرح می شود، به عنوان دلایل خود برای این اقدام اعلام کرده است که از جمله آنها می توان به ویژگی‌های امنیتی، عمر طولانی، سازگاری با محیط زیست و هزینه‌های بلندمدت نازل اشاره کرد. استرالیا نخستین کشوری بود که در سال ۱۹۸۸ برای اولین بار اسکناس پلاستیکی صادر و وارد بازار کرد.

منبع : ایبنا

بیشتر بخوانید  کاهش حدود ۱۰ درصدی رشد اقتصادی ترکیه در سه ماهه دوم سال
کانال تلگرام بورس تایمز
برچسب ها
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن