اخبار اقتصادی جهان

بانک مرکزی عربستان: برای پیش‌بینی احیای سریع اقتصاد، خیلی زود است

بانک مرکزی عربستان: برای پیش‌بینی احیای سریع اقتصاد، خیلی زود است

رییس بانک مرکزی عربستان می‌گوید که «حالا» برای پیش بینی اینکه احیای اقتصادی بزرگ ترین صادرکننده نفت جهان، به سرعت انجام می‌شود یا خیر، خیلی زود است.

به گزارش ایبِنا، «احمد الخُلیفی» در گفت‌وگو با بلومبرگ گفت که مقامات سعودی به مقاومت اقتصاد عربستان ایمان دارند و این در حالی است که داده‌های مرتبط با هزینه مصرف کنندگان پس از بازگشایی اقتصاد در اواخر ماه مه، شاهد جهش بوده است اما با توجه به احتمال وقوع موج دوم همه‌گیری و یا پسرفت در رشد اقتصادی جهان، همچنان ریسک‌های نزولی مرتبط با رشد اقتصادی محسوس است.

وی در ادامه گفت: روزنه امید در انتها راه معلوم است اما همچنان هوشیار می‌مانیم.

پادشاهی متکی بر نفت آل‌سعود در سال جاری از دو ناحیه متحمل بحران شد؛ آشفتگی در بازار نفت خام و پاندمی جهانی؛ بحران هایی که دولت ریاض را مجبور به اعمال و اتخاذ تدابیر ریاضتی همچون طرح افزایش مالیات بر ارزش افزوده از اول جولای، کرد.

صندوق بین المللی پول پیش بینی می‌کند که رشد اقتصادی عربستان در سال جاری بالاترین میزان افت رشد اقتصادی را در چند دهه اخیر با کاهش ۶.۸ درصدی تجربه خواهد کرد و سپس در سال ۲۰۲۱ با رشد ۳.۱ درصدی احیا می‌شود.

الخلیفی همچنین اضافه کرد که «وی با وجود کاهش رشد اقتصادی در سه ماهه نخست سال و احتمال بروز آثار وخیم‌تر در سه ماهه دوم به دلیل تعطیلی ناشی از قرنطینه، همچنان نسبت به صندوق بین المللی پول خوش‌بین‌تر است.»

منبع : ایبنا

بیشتر بخوانید  بانک مرکزی انگلیس: بریتانیا در آستانه بدترین رکود ۳۰۰سال اخیر است
برچسب ها
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن