اخبار اقتصادی جهان

بانک‌های تایلند قادرند برابر هرگونه شوک پاندمی مقاومت کنند

نتایج آزمون استرس؛

بانک‌های تایلند قادرند برابر هرگونه شوک پاندمی مقاومت کنند

براساس تایید معاون بانک مرکزی تایلند، بانک‌های تجاری این کشور از لحاظ مالی سالم بوده و قادرند تا برابر هرگونه تاثیر اقتصادی ناشی از پاندمی کرونا مقاومت کنند.

به گزارش ایبِنا از بلومبرگ، سیستم بانکی تایلند با نسبت کفایت سرمایه‌ای در سطوح بالا و معادل ۱۹.۲ درصد تا پایان ژوئن، از لحاظ بودجه سرمایه‌ای در جایگاه قدرتمندی قرار دارند.

«رومادول نومنوندا» در گزارشی و در واکنش به اظهارات یک اقتصاددان که گفته بود موسسات مالی در تایلند با مشکل روبرو هستند، گفت که بانک‌های این کشور سودآور بوده و نقدینگی مازاد دارند.

بانک مرکزی تایلند از موسسات مالی این کشور خواست تا آزمون استرس برگزار کرده و نتایج این آزمون نشان داد که تمامی بانک‌ها برای مقابله با بحرانی شدید، از سرمایه کافی برخوردارند.

رگولاتور پولی و مالی تایلند به منظور تغییر ساختار بدهی و حصول اطمینان از اینکه وام گیرندگان قادر به پایبندی به تعهدات خود هستند، در حال همکاری با بانک‌های این کشور است. این کار به موسسات مالی کمک می‌کند تا کیفیت وام را مدیریت و از افزایش وام‌های بد جلوگیری کنند.

منبع : ایبنا

کانال تلگرام بورس تایمز
برچسب ها
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن