اخبار بورس

بازگشت ۱۰۰ درصد ارز صادراتی «غزر»/ دلایل تعویق عرضه اولیه

بازگشت ۱۰۰ درصد ارز صادراتی «غزر»/ دلایل تعویق عرضه اولیه

مدیرعامل شرکت زر ماکارون با اعلام دلایل تعویق عرضه اولیه سهام در بورس اظهار داشت: ۱۰۰ درصد ارز صادراتی به کشور بازگشته است.

به گزارش خبرنگار ایبِنا، محسن امینی در نشست خبری بازدید اصحاب رسانه از خط تولید هلدینگ زر اظهار داشت : افزایش قیمت ماکارونی در بازار باعث تعویق در عرضه اولیه این شرکت شد چرا که این افزایش قیمت در کدال ابهاماتی را شکل داد که باید بر اساس ضوابط سازمان بورس نسبت به آن شفاف سازی کامل صورت می گرفت و با تصمیم بورس پس از انجام این اقدمات عرضه اولیه غزر انجام می شود.

مدیرعامل شرکت زر ماکارون در نشست خبری با خبرنگاران در پاسخ به سوال خبرنگار «ایبِنا» مبنی بر این که چه میزان ارز حاصل از فروش محصولات شرکت تا به امروز بازگشته اعلام کرد : بر اساس آخرین آمارهای موجود ۱۰۰ درصد ارز حاصل از فروش محصولات شرکت به کشور بازگشته است.

برنامه افزایش سرمایه

وی درباره احتمال افزایش سرمایه شرکت زر پس از ورود به بازار سهام نیز اظهار داشت: در حال حاضر برنامه ای برای افزایش سرمایه در شرکت وجود ندارد و به هر حال این موضوع باید در مجمع مطرح می‌شود و اگر مورد موافقت قرار گرفت نسبت به افزایش سرمایه اقدام می شود.

دلایل تعویق عرضه اولیه

امینی در پاسخ به سوالی مبنی بر تعویق عرضه اولیه غزر در بازار دوم بورس تهران گفت: افزایش قیمت ماکارونی در بازار باعث تعویق در عرضه اولیه شد چرا که این افزایش قیمت در کدال ابهاماتی ایجاد می‌کرد که باید اطلاعاتی نسبت به آن اصلاح می‌شد پس از انجام این اقدمات عرضه اولیه غزر انجام خواهد شد.

وی با اشاره به اعلام زمان عرضه اولیه گفت: زمان مجدد عرضه اولیه نماد غزر را بورس باید تعیین کند.

وضعیت بازدهی سرمایه

وی درباره میزان بازدهی سرمایه در عرضه اولیه اظهار داشت: سود هر سهم۱۴۳ تومان خواهد بود و پس از عرضه اولیه مجمع تشکیل می‌شود بنابراین سود در عرضه اولیه که چند روز آینده خواهد بود به تمام سهامداران تعلق می‌گیرد.

این مقام با اشاره به تامین ماشین آلات به روز از اروپا در شرایط تحریم اظهار داشت: در هر شرایطی توانستیم نیازهای خط تولید را تامین و صادرات خود را ادامه دهیم به طوری که حتی برای ادامه و افزایش صادرات برند محصول را هم تغییر می‌دهیم.

امینی افزود: در حال حاضر ۵۰ میلیارد تومان از سهام شرکت را در قالب سهام ترجیهی به کارکنان به صورت رایگان ارائه کرده‌ایم.

منبع : ایبنا

کانال تلگرام بورس تایمز
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن