اخبار بورس

بازگشت شاخص بورس به کانال ۱۷۰۰۰۰۰ واحدی

بازگشت شاخص بورس به کانال ۱۷۰۰۰۰۰ واحدی

شاخص بورس در پایان داد و ستدهای روز جاری با رشد بیش از ۳۹۰۰۰ واحدی بعد از چند هفته دوباره به کانال ۱۷۰۰۰۰۰ واحدی به یک میلیون و ۷۰۴ هزار و ۹۸ واحد رسید.

به گزارش خبرنگار ایبِنا، آمار معاملات بورس نشان می‌دهد که همه شاخص‌های بورس با افزایش مواجه شدند و به طور میانگین با ۱.۸۰ درصد صعود را به ثبت رساندند.

صعود شاخص‌ها

بر اساس آمارهای معاملاتی، روز جاری همه شاخص‌های بورس با رشد دسته جمعی مواجه شدند به طوری که شاخص کل با ۳۹۵۰۵ واحد صعود معادل ۲.۳۷ درصد به یک میلیون و ۷۰۴ هزار و ۹۸ واحد، شاخص‌ قیمت «وزنی – ارزشی» با ۱۰۳۶۱ واحد افزایش معادل ۲.۳۷ درصد به ۴۴۶ هزار و ۹۳۴ واحد، شاخص کل «هم وزن» با ۲۱۰۲ واحد صعود معادل ۰.۴۹ درصد به ۴۳۰ هزار و ۲۰۲ واحد، شاخص قیمت «هم وزن» با ۱۳۷۸ واحد صعود معادل ۰.۴۹ درصد به ۲۸۱ هزار و ۹۸۸ واحد، شاخص آزاد شناور با ۵۲۷۴۹ واحد افزایش معادل ۲.۳۵ درصد به ۲ میلیون و ۲۹۵ هزار و ۴۲۱ واحد، شاخص بازار اول با ۳۳۹۵۷ واحد افزایش معادل ۲.۷۶ درصد به یک میلیون و ۲۶۶ هزار ۱۳۳ واحد و شاخص بازار دوم با ۵۹۳۹۵ واحد صعود معادل ۱.۸۰ درصد به ۳ میلیون و ۳۶۳ هزار و یک واحد رسید.

نمادهای تاثیر گذار

از سویی دیگر امروز ۷ نماد «فارس با ۵۷۰۱ واحد، فولاد با ۵۲۹۴ واحد، فملی با ۴۳۲۶ واحد، کگل با ۲۳۶۰ واحد، وغدیر با ۱۵۵۵ واحد، کچاد با ۱۴۵۰ واحد و پارسان با ۱۴۲۵ واحد» بیشترین تاثیر را در روند شاخص کل بورس بر جای گذاشتند.

بیشتر بخوانید  ساعت معاملات در بورس تغییر کرد

نوسان نماگر صنایع

این گزارش می افزاید، امروز شاخص‌های صنایع تالار شیشه ای با نوسان مواجه شدند به طوری که شاخص صنایع « کانه فلزی با۱۸۸۵۹ واحد صعود معادل ۴.۶۵ درصد به ۴۲۴ هزار و ۶۴۷ واحد فلزات اساسی با ۵۵۵۱۳ واحد افزایش معادل ۴.۳۹ درصد به یک میلیون و ۳۱۹ هزار و ۷۴۵ واحد، شیمیایی با۳۶۹۵ واحد رشد معادل ۳.۸۱ درصد به ۱۰۰ هزار و ۶۰۰ واحد، تامین آب، برق و گاز با ۸۰ واحد افزایش معادل ۳.۷۷ درصد به ۲ هزار ۲۱۷ واحد، محصولات کاغذ با ۷۲۶ واحد افزایش معادل ۳.۷۲ درصد به ۲۰۲ هزار ۲۸۵ واحد، منسوجات با (۴۹۵) واحد افت معادل (۴.۷۱) درصد به ۱۰ هزار و ۱۰ واحد، ذغال سنگ با (۱۷۷۲) واحد افت معادل (۴.۸۳) درصد به ۳۴ هزار و ۸۹۸ واحد» رسید.

بیشترین افزایش و کاهش قیمت ها

در عین حال نگاهی به آمارهای معاملاتی امروز بازار سهام مشخص می‌کند: قیمت سهام نمادهای «وبیمه با ۱۱.۲۳ درصد، کاذر با ۵ درصد، فسازان با ۵ درصد، شفن با ۵ درصد، کالا با ۵ درصد، فجر با ۴.۹۹ درصد و ونفت با ۴.۹۹ درصد» بیشترین افزایش قیمت و نمادهای «دیران با (۵.۹۹) درصد، انرژی ۳ با (۵) درصد، ثشاهد با (۴.۹۸) درصد، کطبس با (۴.۸۴) درصد، سقاین با (۴.۸۱) درصد، قلرست با (۴.۷۷) درصد و امید با (۴.۷۲) درصد» بیشترین کاهش قیمت را در بازار سهام رقم زدند و در تابلوهای بورس به ثبت رسیدند.

به این ترتیب، در پایان داد و ستدهای روز جاری بورس، در ۲ میلیون و ۱۵۵ هزار نوبت معاملاتی، ۱۷ هزار و ۳۵۶ میلیارد برگه اوراق بهادار به ارزش ۱۷۸ هزار و ۱۶۵ میلیارد تومان در بورس معامله شد.

بیشتر بخوانید  طرح ساماندهی سهام عدالت در کمیسیون اقتصادی بررسی می‌شود

جزییات معاملات بورس در یک نگاه

بازگشت شاخص بورس به کانال ۱۷۰۰۰۰۰ واحدی

بازگشت شاخص بورس به کانال ۱۷۰۰۰۰۰ واحدی

منبع : ایبنا

کانال تلگرام بورس تایمز
برچسب ها
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن