اخبار بورس

بازگشت رونق به بورس مازندران با افزایش ارزش معاملات

بازگشت رونق به بورس مازندران با افزایش ارزش معاملات

به گزارش ایرنا ، هفته گذشته بورس مازندران کمترین تعداد سهام معامله شده هفتگی خود را در ۶ ماهه اخیر ثبت کرد و با معامله تنها ۱۰۰ میلیون سهم به کار خود پایان داد ولی طی هفته جاری فعالان بازار سرمایه مازندران با ثبت رشد ۱۲۵ درصدی ، ۲۲۵ میلیون و ۳۹۸ هزار و ۷۸۷ سهم را معامله کردند.

اما مهم تر از آن افزایش ارزش معاملاتی هفته بود که این هفته ۲ هزار و ۲۱۱ میلیارد ریال سهم در بازار سرمایه استان معامله شد که نسبت به هفته گذشته خود رشد ۲۹ درصدی داشت.

همچنین بر خلاف هفته های اخیر ، این هفته کفه خرید سهام سنگین تر از فروش بود و یکهزار و ۱۲۸ میلیارد ریال سهم خریداری و یکهزار و ۸۲ میلیارد ریال سهم فروخته شد.

این درحالی است که شاخص بازار سهام نیز در هفته جاری با رشد ۱.۳ درصدی یعنی ۲۳ هزار و ۷۷۱ واحدی به یک میلیون و ۲۰۷ هزار و ۷۴۹ واحد رسید.

البته شاخص قیمت بازار به جز هفته جاری نسبت به آخرین هفته افزایشی ۳۲۳ هزار واحد ریزش داشت و التهابات بسیاری را در بازار سهام کشور از جمله مازندران ایجاد کرد.

این هفته چهار شرکت در صدر جدول معاملات بازار سرماهی مازندران قرار گرفتند. شرکت های صندوق سرمایه گذاری اعتماد آفرین پارسیان، صندوق پالایش یکم ، پست بانک ایران و صنایع چوب خزر کاسپین بیشترین ارزش معاملاتی هفته را به خود اختصاص دادند.

بورس مازندران با ۳۸ کارگزاری بیش از ۴۰۰ هزار عضو فعال به غیر از دارندگان سهام عدالت دارد که هر هفته در بازار سرمایه به داد و ستد سهام می پردازند.

بیشتر بخوانید  بازگشایی قلب وال استریت بعد از دو ماه تعطیلی 

منبع : ایرنا

نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن