اخبار بورس

بازگشت بورس به مدار صعودی

بازگشت بورس به مدار صعودی

شاخص بورس در پایان داد و ستدهای روز جاری با افزایش بیش از ۵۵۰۰۰ واحدی به یک میلیون و ۸۶۴ هزار و ۷۹۷ واحد رسید تا سهامداران شاهد یک تاریخ سازی جدید در تالار شیشه‌ای باشند.

به گزارش خبرنگار ایبِنا، آمار معاملات بورس نشان می‌دهد که شاخص‌های بورس در پایان داد و ستدهای امروز با رشد دسته جمعی مواجه شدند و به طور میانگین ۲.۹۷ درصد افزایش را به ثبت رساندند.

صعود شاخص‌ها

بر اساس آمارهای معاملاتی، روز جاری اکثر شاخص‌های بورس با رشد دسته جمعی مواجه شدند به طوری که شاخص کل با ۵۵۷۷۶ واحد صعود معادل ۳.۰۸ درصد به یک میلیون و ۸۶۴ هزار و ۹۴۹ واحد، شاخص‌ قیمت «وزنی – ارزشی» با ۱۴۷۱۰ واحد افزایش معادل ۳.۰۸ درصد به ۴۹۱ هزار و ۸۵۸ واحد، شاخص کل «هم وزن» با ۱۳۳۶۴ واحد رشد معادل ۲.۷۴ درصد به ۵۰۱ هزار و ۱۹۰ واحد، شاخص قیمت «هم وزن» با ۸۷۸۷ واحد رشد معادل ۲.۷۴ درصد به ۳۲۹ هزار و ۵۷۲ واحد، شاخص آزاد شناور با ۶۸۱۰۴ واحد افزایش معادل ۲.۸۷ درصد به ۲ میلیون و ۴۳۷ هزار و ۲۸۹ واحد، شاخص بازار اول با ۳۹۱۰۰ واحد معادل ۲.۸۸ درصد به یک میلیون و ۳۹۷ هزار ۴۰۸ واحد و شاخص بازار دوم با ۱۱۹۶۵۲ واحد صعود معادل ۳.۴۱ درصد به ۳ میلیون و ۶۳۱ هزار و ۸۵ واحد رسید.

نمادهای تاثیر گذار

از سویی دیگر امروز ۷ نماد « فارس با ۴۳۶۸ واحد، پترول با ۴۳۶۴ واحد، شستا با ۳۹۴۴ واحد، خودرو با ۲۲۷۵ واحد، کگل با ۲۱۲۴ واحد، ومعادن با ۱۷۱۵ واحد و فولاد با ۱۶۸۹ واحد» بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل بورس بر جای گذاشتند.

بیشتر بخوانید  قیمت اوراق تسهیلات مسکن ۷۵۰۰۰ تومان شد

رشد نماگر صنایع

این گزارش می افزاید، امروز شاخص‌های صنایع تالار شیشه ای نیز با نوسان مواجه شدند به طوری که شاخص صنایع «محصولات چرمی با۸۹۰۶ واحد صعود معادل ۱۳.۰۶ درصد به ۷۷ هزار و ۱۲۴ واحد، لاستیک با ۲۰۸۱۰ واحد افزایش معادل ۵.۳۷ درصد به ۴۰۸ هزار و ۲۶۰ واحد، فنی مهندسی با۵۹۲ واحد رشد معادل ۴.۸۸ درصد به ۱۲ هزار و ۷۲۴ واحد، چند رشته ای صنعتی با ۹۶۹۰ واحد افزایش معادل ۴.۶۶ درصد به ۲۱۷ هزار و ۷۰۳ واحد، کانه فلزی با۱۹۲۶۱ واحد رشد معادل ۴.۶۳ درصد به ۴۳۵ هزار و ۱۶۷ واحد، سایر معادن با (۲۷۳۱۱) واحد ریزش معادل (۴.۲۳) درصد به ۶۱۸ هزار و ۹۷۸ واحد، محصولات چوبی با (۲۷۳۱۱) واحد ریزش معادل (۵.۶۰) درصد به یک میلیون و ۵۱۰ هزار و ۵۵۹ واحد» رسید.

بیشترین افزایش قیمت ها

در عین حال نگاهی به آمارهای معاملاتی امروز بازار سهام مشخص می‌کند: قیمت سهام نمادهای «پترول با ۱۰۲.۵۳ درصد، وملی با ۱۳.۰۵ درصد، کهمدا با ۱۱.۲۲ درصد، پکویر با ۱۱.۱۲ درصد، خاهن با ۹.۵۱ درصد، وساپا با ۸.۹ درصد و تنوین با ۷.۷۴ درصد» بیشترین افزایش قیمت و نمادهای «چفیبر با (۵.۵۶) درصد، فسرب با (۴.۶۸) درصد، زمگسا با (۴.۶۶) درصد، تمحرکه با (۴.۴۶) درصد، قشکر با (۴.۳۵) درصد، ثامان با (۴.۲۷) درصد و کماسه با (۴.۲۳) درصد» بیشترین کاهش قیمت را در بازار سهام رقم زدند و در تابلوهای بورس به ثبت رسیدند.

به این ترتیب، در پایان داد و ستدهای روز جاری بورس، در ۲ میلیون و ۷۹ هزار نوبت معاملاتی، ۱۳ هزار و ۵۶۵ میلیارد برگه اوراق بهادار به ارزش ۲۱۷ هزار و ۶۸۵ میلیارد تومان در بورس معامله شد.

بیشتر بخوانید  فرصت مناسب دولت برای بهره‌برداری از ظرفیت بازار سرمایه

جزییات معاملات بورس در یک نگاه

بازگشت بورس به مدار صعودی

بازگشت بورس به مدار صعودی

منبع : ایبنا

کانال تلگرام بورس تایمز
برچسب ها
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن