اخبار اقتصادی جهان

ایالات متحده به طور رسمی وارد رکود شده است

دفتر ملی پژوهش‌های اقتصادی آمریکا:

ایالات متحده به طور رسمی وارد رکود شده است

دفتر ملی پژوهش‌های اقتصادی آمریکا (NBER) اعلام کرد که بحران کووید-۱۹ به طور رسمی اقتصاد آمریکا را وارد رکود کرده و این پایان طولانی‌ترین دوران توسعه اقتصادی در تاریخ این کشور است.

به گزارش ایبِنا از یاهو فایننس، کمیته تاریخ نگاری چرخه تجارت NBER براساس بررسی‌های گسترده فعالیت‌های مرتبط با مشاغل و تولید ورود آمریکا را به رکود اعلام کرده است. براساس اعلام این کمیته که یک نهاد خصوصی و معتبر در زمینه اعلام شروع و پایان بحران های اقتصادی است، فعالیت اقتصادی در ماه فوریه به اوج رسیده و برای اثبات این موضوع به کاهش شدید اشتغال و مصارف شخصی در ماه بعد از آن اشاره کرده است.

اعلام ورود به رکود آمریکا عملا به معنای پایان ۱۲۸ ماه توسعه اقتصادی است که از ژوئن ۲۰۰۹ آغاز شد و از حیث مدت تداوم، از احیای اقتصادی در دهه ۱۹۹۰ سبقت گرفت. زمانی که NBER از «اوج» خبر می‌دهد اساسا از آغاز دوره «چشمگیر رکود» حکایت دارد.

از زمان ظهور نخستین موارد ابتلا به ویروس کرونا در آمریکا، بیش از ۴۲ میلیون آمریکایی شغل خود را از دست داده و به استفاده از کمک هزینه بیکاری روی آورده اند. فرمان در خانه بمانید و تعطیلی گسترده کسب و کارها فعالیت اقتصادی را به شکلی بی سابقه به حالت تعلیق درآورد.

این مرکز در گزارش خود آورده است که داده‌های رسمی اداره کار تایید می‌کند که بازار کار در فوریه به اوج رسیده است. رکود به طور کلی عبارت است از ۶ ماه رشد اقتصادی منفی که تحت عنوان تولید ناخالص داخلی واقعی شناخته می‌شود.

اما این اداره برای اعلام رکود معیارهای دیگری نیز دارد که با توجه به سرعت رکود اقتصادی، به طور خاص در مورد بحران کووید-۱۹ قابل اعمال است. کمیته تاریخ نگاری چرخه تجارت در میان چندین شاخص اقتصادی بدنبال «افتی چشمگیر در فعالیت اقتصادی» است؛ شاخص‌هایی که صرفا به تولید ناخالص داخلی محدود نشده و مولفه هایی همچون اشتغال و درآمد واقعی، فروش تولیدات کارخانه‌ای و هچنین خرده فروشی را در بر می‌گیرد.

منبع : ایبنا

کانال تلگرام بورس تایمز
برچسب ها
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن