اخبار بورس

اکسیر فارابی شاخص‌ترین بورس شد

اکسیر فارابی شاخص‌ترین بورس شد

صندوق یکم اکسیر فارابی بهترین گزینه برای افرادی است که زمان و دانش تحلیلی کافی برای سرمایه‌گذاری پرریسک مثل خرید سهام شرکت‌ها را ندارند. این متقاضیان سرمایه‌گذاری در بورس می‌توانند به جای سرمایه‌گذاری پرریسکی مثل خرید مستقیم سهام شرکت‌ها، در صندوق سهامی یکم اکسیر فارابی – که توسط گروهی از تحلیلگران حرفه‌ای مدیریت می‌شود – سرمایه‌گذاری کنند.

تجربه نشان داده بازدهی بازار سرمایه همواره از بازدهی بازارهای موازی بیشتر بوده است. به‌طور مثال طی ۱۰ سال اخیر بازدهی بازار ارز تقریباً دو هزار درصد بوده، اما صندوق‌های سرمایه‌گذاری فعال در بازار سرمایه، بازدهی بسیار بالاتری نسبت به بازار ارز داشته‌اند. برای نمونه بازدهی صندوق یکم اکسیر کارگزاری فارابی ظرف ۱۰ سال اخیر حدود ۱۳ هزار درصد بوده، درحالی‌که هیچ‌یک از بازارهای موازی در این ۱۰ سال چنین بازدهی برای سرمایه‌گذاران نداشته‌اند.

به غیر از مدیریت حرفه‌ای و بازدهی قابل‌توجه صندوق یکم اکسیر فارابی، مزیت دیگر این صندوق صدور و ابطال آنلاین واحدهای سرمایه‌گذاری آن برای متقاضیان است. در واقع افراد متقاضی به‌سادگی می‌توانند بدون مراجعه حضوری به کارگزاری فارابی، فرایند احراز هویت غیر حضوری سجام و ثبت‌ نام کارگزاری را انجام داده و سپس در سایت صندوق اطلاعات خود را وارد کرده و سرمایه‌گذاری را آغاز کنند.

بررسی‌ها نشان می‌دهد صندوق یکم اکسیر فارابی در حال حاضر بیش از ۷۶۵ میلیارد تومان دارایی تحت مدیریت دارد و سرمایه‌گذاران می‌توانند با کمتر از ۵۰۰ هزار تومان نیز در صندوق مذکور سرمایه‌گذاری کنند.

گفتنی است افرادی که یکصد میلیون تومان در صندوق یکم اکسیر فارابی سرمایه‌گذاری کرده‌اند، فقط در یک ماه اخیر بیش از ۲۸ میلیون تومان سود کسب کرده‌اند، به‌بیان دیگر ارزش دارایی‌هایشان به بیش از ۱۲۸ میلیون تومان رسیده است.

بیشتر بخوانید  همکاری بورس با کارشناسان رسمی قوه قضاییه تا یک‌ماه آینده عملیاتی می‌شود

صندوق یکم اکسیر فارابی تحت نظارت سازمان بورس در سال ۱۳۸۸ توسط کارگزاری فارابی راه‌اندازی شد و در یک دهه اخیر جزء برترین صندوق‌های سهامی کشورمان بوده است.

منبع : ایرنا

کانال تلگرام بورس تایمز
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن