اخبار بورس

اولویت خصوصی سازی سرخابی، اصلاح ساختار مالی است

اولویت خصوصی سازی سرخابی، اصلاح ساختار مالی است

معاون سازمان خصوصی سازی گفت: اولویت اصلی خصوصی سازی دو باشگاه استقلال و پرسپولیس، اصلاح ساختار مالی این دو باشگاه است.

به گزارش ایبِنا به نقل از صدا و سیما، ابوالقاسم شمسی درباره خصوصی سازی استقلال و پرسپولیس گفت: جلسات پیگیری پذیرش دو باشگاه در بازار سرمایه از نیمه دوم سال ۹۸ به صورت جدی شروع شد و در سال ۹۹ هم به ریاست وزیر ورزش در وزارت ورزش هر هفته در حال برگزاری است.

وی افزود: اولویت نخست، اصلاح ساختار مالی این دو شرکت است. با توجه به اینکه استقلال و پرسپولیس زیان انباشته قابل توجهی دارند و سرمایه اندک آنها هم نیازمند افزایش است، از محل اموال و دارایی‌هایی که وزارت ورزش به تیم‌ها داده است یا خواهد داد و نیز از محل نشان (برند) و علائم تجاری دو باشگاه این مشکل جبران می‌شود.

معاون سازمان خصوصی سازی گفت: این کارها مرتب پیگیری می‌شود، مستندسازی‌ها کمی زمان بر است و اموال و دارایی‌هایی به این دو شرکت داده شده، اما مستندسازی هایش کامل نیست و مشکل حقوقی دارد.

وی افزود: از طریق وزیر ورزش، دو باشگاه سرخابی، وزارت اقتصاد و سازمان خصوصی سازی پیگیری می‌کنیم و امیدواریم مشکلات را حل و فصل کنیم تا گزارش توجیهی افزایش سرمایه تهیه شود و اقدام اول را انجام می‌دهیم تا سایر موارد با سرعت بیشتری انجام شود.

منبع : ایبنا

کانال تلگرام بورس تایمز
برچسب ها
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن