اخبار بورس

اولویت‌ مجلس یازدهم تعیین تکلیف جاماندگان سهام عدالت

اولویت‌ مجلس یازدهم تعیین تکلیف جاماندگان سهام عدالت

عضو هیات رئیسه مجلس اعلام کرد: تعیین تکلیف جاماندگان سهام عدالت یکی از اولویت‌های مجلس یازدهم است زیرا در حال حاضر برخی افراد علیرغم اینکه واجد شرایط هستند، از سهام عدالت محروم شدند.

به گزارش ایبِنا به نقل از خانه ملت، حسینعلی حاجی‌دلیگانی با اشاره به ضرورت واگذاری سهام عدالت به جاماندگان، گفت: اگرچه سهام عدالت با هدف حمایت از اقشار آسیب پذیر واگذار شد اما در حال حاضر بی عدالتی بر آن حاکم است زیرا بسیاری از واجدین شرایط از داشتن این سهام محروم هستند.

نماینده مردم شاهین شهر، میمه و برخوار در مجلس افزود: جاماندگان سهام عدالت به گروه‌های مختلفی تقسیم می شوند؛ علیرغم اینکه برخی افراد در سال ۸۶، توان مالی مناسبی نداشتند اما از داشتن سهام عدالت محروم شدند، برخی دیگر نیز در حال حاضر به دلیل بروز مشکلات اقتصادی جزو اقشار آسیب پذیر محسوب شده و سهام عدالت باید به آنها واگذار شود.

وی با بیان اینکه باید با طراحی سازوکاری مناسب شرایط را برای ثبت نام جاماندگان سهام عدالت فراهم کرد، اظهار کرد: براساس قانون، سهام عدالت باید به شش دهک پایین از نظر درآمدی واگذار می شد در حالیکه دولت این سهام را براساس اقشار مختلف واگذار کرد، این روش اجرایی موجب شد علیرغم اینکه برخی افراد از نظر مالی جزو واجدین شرایط بودند اما از آنجا که در لیست اقشار اعلام شده، نبودند، نتوانند برای سهام عدالت ثبت نام کنند.

نماینده مردم در مجلس یازدهم اضافه کرد: تعیین تکلیف جاماندگان سهام عدالت یکی از اولویت‌های مجلس یازدهم خواهد بود زیرا در حال حاضر برخی افراد علیرغم اینکه واجد شرایط هستند، از سهام عدالت محروم هستند.

منبع : ایبنا

کانال تلگرام بورس تایمز
برچسب ها
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن