اخبار بورس

انعکاس پویش مردمی بازار سرمایه در فدراسیون جهانی بورس‌ها

انعکاس پویش مردمی بازار سرمایه در فدراسیون جهانی بورس‌ها

به گزارش روز چهارشنبه روابط عمومی فرابورس ایران، امیر هامونی ضمن قدردانی از اتحاد و همبستگی اهالی بازار سرمایه برای یاری‌ رساندن به کادر درمان و آسیب‌دیدگان ویروس کرونا اظهار داشت: در فرهنگ غنی ما، یاری رساندن به یکدیگر و نیکوکاری در مواقع سختی و دشواری جزو ضروریات محسوب می‌شود. مردم ایران در مواقع مختلف نشان داده‌اند «بنی آدم اعضای یکدیگرند» را نه تنها در شعر بلکه در مرام و مسلک خود دنبال می‌کنند و به آن پایبند هستند.

مدیرعامل فرابورس ایران، با بیان اینکه از ابتدای پویش مردمی بازار سرمایه برای مقابله با ویروس کرونا تاکنون حدود ۲۰ میلیارد تومان اوراق نیکوکاری «کرونا۱» و کرونا۲» توسط اهالی بازار سرمایه خریداری شده است، از انعکاس همیاری بازار سرمایه با وزارت بهداشت و درمان کشور در فدراسیون جهانی بورس‌ها خبر داد.

وی در ادامه، انعکاس این خبر در فدراسیون جهانی بورس‌ها را اتفاق مثبتی برای بازار سرمایه ایران دانست و گفت: با ابتکار عمل بازار سرمایه ایران در راه‌اندازی پویش مقابله با کرونا از طریق اوراق نیکوکاری، شاهد آن هستیم که این اقدام وجهه بین‌المللی یافته و به عنوان یک الگو برای سایر بورس‌های دنیا مطرح شده است.

هامونی با اشاره به سخنان سیاست‌گذاران و مقامات کشور در جهت مردمی کردن بازار سرمایه گفت: در حال حاضر بورس ایران بیش از هر زمان دیگری مردمی شده است. این اتفاق نه تنها باعث افزایش شفافیت اقتصاد و رونق تولید شده بلکه در مواقع ضروری زمینه‌ساز اعطای کمک‌های گسترده‌تر از طریق عامه مردم که در بازار سرمایه کشور فعال هستند، می‌شود.

بیشتر بخوانید  قیمت‌گذاری در پالایشگاه‌ها تغییر کرد

مدیرعامل فرابورس ایران در ادامه تصریح کرد که با تلاش‌ها و مساعدت‌های سازمان بورس، دستورالعمل انتشار اوراق کرونا و جمع‌آوری وجوه خیرخواهانه اهالی بازار سرمایه در سریع‌ترین زمان ممکن به تصویب رسید تا اهالی این بازار بتوانند با حداقل مبلغ ۱۰ هزار تومان در این پویش خیرخواهانه شرکت کنند.

وی در پایان با اشاره به صفر بودن کارمزد خرید اوراق کرونا اشاره کرد و افزود: برای جلب مشارکت و تشویق به امر خیرخواهانه کمک به کادر بهداشت و درمان از طریق خرید اوراق کرونا، کارمزد تمامی ارکان بازار سرمایه برای این اوراق، صفر در نظر گرفته شد.

منبع : ایرنا

نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن