اخبار بورس

انحصار تاسیس کارگزاران بورس لغو می‌شود

انحصار تاسیس کارگزاران بورس لغو می‌شود

رئیس مرکز ملی مطالعات و بهبود کسب و کار وزارت اقتصاد از لغو انحصار مجوز تاسیس کارگزاران بورس خبر داد و گفت: سازمان بورس باید تا ۳۱ مرداد دستورالعمل جدیدی درباره مجوز تأسیس و فعالیت تنظیم کند.

به گزارش ایبِنا به نقل از فارس، علی فیروزی با اشاره به مصوبات جلسه هیأت مقررات‌زدایی و تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار گفت: در این جلسه درباره احداث مجتمع خدماتی و رفاهی بین راهی، مجوز تاسیس کارگزاری بورس و نیز توسعه پنجره واحد فیزیکی شروع کسب و کار تصمیماتی اتخاذ شد.

وی درباره مجوز تأسیس کارگزاری بورس توضیح داد: سازمان بورس مکلف است تا ۳۱ مرداد دستورالعمل جدیدی در خصوص مجوز تأسیس و فعالیت کارگزاری در بورس با رعایت مواد ۲ و ۳ قانون بهبود مستمر محیط کسب و کار به نحوی تنظیم کند که در آن تمامی شرایط تخصصی و حرفه ای مربوط به کسب و کار تأسیس کارگزاری و حتی محدودیت‌های زیرساختی، فنی و نظارتی موجود لحاظ شود.

فیروزی افزود: برای همه متقاضیانی که دارای شرایط و اهلیت لازم هستند، طبق دستورالعمل فوق امکان صدور مجوز فراهم شود. در صورت عدم تنظیم و تصویب دستورالعمل جدید، دستورالعمل صدور مجوز تأسیس و فعالیت کارگزاری در بورس مصوب ۳۱ شهریور سال ۸۶ هیات مدیره سازمان بورس ملغی می شود.

منبع : ایبنا

بیشتر بخوانید  بازار سرمایه نیازمند اصلاح ساختار
کانال تلگرام بورس تایمز
برچسب ها
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن