اخبار اقتصادی جهان

انتظار رشد ۰.۳ درصدی اقتصاد ترکیه

انتظار رشد ۰.۳ درصدی اقتصاد ترکیه

وزیر دارایی ترکیه گفت: انتظار دارد تا در سال ۲۰۲۰ اقتصاد ترکیه ۰.۳ درصد رشد کند.

به گزارش ایبِنا به نقل از رویترز، روز سه شنبه لطفی الوان، وزیر دارایی ترکیه اظهار داشت که انتظار دارد با بهبود مصرف، بهبود سرمایه گذاری و صادرات، اقتصاد در سال ۲۰۲۰ به میزان ۰.۳ درصد رشد کند.

الوان در جلسه کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در مورد بودجه دولت برای سال آینده صحبت کرد. در دوره وزیر دارایی قبلی برات آلبایراک، آنکارا در برنامه اقتصادی میان مدت خود رشد ۰.۳ درصدی را پیش بینی کرده بود که در صورت بدترین سناریو کاهش ۱.۵ درصدی را تخمین زده است.

خبرگزاری دولتی آناتولی نیز به نقل از الوان گفت که آنکارا اصلاحات ساختاری را برای بهبود فضای سرمایه گذاری برای کارآفرینان بین المللی و داخلی اعمال خواهد کرد. وی گفت که آنکارا قصد دارد ۲ میلیارد لیر (۲۵۸.۷۸ میلیون دلار) تا پایان سال ۲۰۲۳ به صندوق های سرمایه گذاری پُر مخاطره منتقل کند.

همچنین این برنامه میان مدت کسری بودجه ۴.۹ درصدی از تولید ناخالص داخلی را در سال جاری پیش بینی کرده بود، اما به نقل ازالوان این میزان همچنان زیر این سطح باقی خواهد ماند. هدف اصلی دولت کاهش دائمی تورم به تورم تک رقمی است. ( هر دلار = ۷.۷۲۸۶ لیر)

منبع : ایبنا

بیشتر بخوانید  وزیر دارایی فرانسه: روزهای سخت‌تری در راه است
برچسب ها
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن