اخبار بورس

انتشار ۱۴۹ هزار میلیارد تومان اوراق مالی اسلامی

انتشار ۱۴۹ هزار میلیارد تومان اوراق مالی اسلامی

بانک مرکزی در گزارشی وضعیت انتشار اوراق مالی اسلامی را در ۹ ماهه سال‌جاری منتشر کرده که طبق آن، در کل ۱۴۹۷.۳ هزار میلیارد ریال اوراق بدهی منتشر شده است.

به گزارش ایبِنا، براساس آمار بانک مرکزی، مجموع اوراق بدهی به نسبت ۹ماهه سال ۹۸ با رشد ۱۰۲.۶ درصدی مواجه شد. مجموع اوراق بدهی منتشر شده در آذرماه امسال ۲۷۰.۵ هزار میلیارد ریال بود که کاهش ۱.۱ درصدی را ثبت کرد.

براساس این گزارش اوراق بدهی دولتی ۹۰.۹ درصد رشد را در ۹ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته تجربه کرد که البته در بخش اسناد خزانه اسلامی، اوراق سلف موازی استاندارد و اوراق منفعت درصد تغییرات منفی بوده است.

از فروردین تا آذر ماه امسال، سهم اوراق بدهی دولتی از میزان کل اوراق مالی اسلامی،۱۲۰۵.۹ هزار میلیارد ریال بوده است. این مورد در آذرماه ۲۲۰.۵ هزار میلیارد و در آبان ماه نیز ۵۸.۵ هزار میلیارد ریال به ثبت رسید که حاکی از رشد بیش از ۲۷۰ درصدی است.

همچنین در این مدت ۲۹۷.۰هزار میلیارد ریال اسناد خزانه اسلامی منتشر شده که در مقایسه با سال گذشته ۳۲.۱ درصد کاهش یافته است. اوراق مرابحه نیز در ۹ماهه امسال، رقم ۹۰۸.۹ هزار میلیارد ریال ثبت شد.

در این گزارش رقم اوراق بدهی شهرداری نیز منتشر شده که با ۳۶.۹ درصد کاهش مواجه شده است. این میزان در مدت مذکور ۵۲.۴ هزار میلیارد ریال بود که در ۹ماهه سال ۹۸ رقم ۸۳.۰ را ثبت کرد. همچنین انتشار اوراق بدهی شرکتی با ۸۸۶.۸ درصد رشد به رقم ۲۳۹.۰ هزار میلیارد ریال رسید.

بیشتر بخوانید  شاخص بورس اصلاح می‌شود؟

منبع : ایبنا

برچسب ها
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن