اخبار بورس

امید به سودآوری بورس با ورود شرکت‌های جدید افزایش می‌یابد 

امید به سودآوری بورس با ورود شرکت‌های جدید افزایش می‌یابد

«مسلم صالحی» روز سه‌شنبه در جریان بازدید از خبرگزاری جمهوری اسلامی و دیدار با مدیرعامل این سازمان افزود: ورود شرکت‌های زیرمجموعه بنیاد مستضعفان و کمیته امداد امام خمینی (ره) به بورس از جمله عواملی است که می‌تواند بورس را سودآور کند و تاثیر مثبتی در این بازار داشته باشد.

عضو کمیسیون اقتصادی و نماینده مردم اقلید در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: هم‌اکنون نمایندگان استان فارس هم در تلاش هستند تا بتوانند شرکت‌های پتروشیمی و تولیدی بزرگ این استان را وارد بورس کنند و این رویه باید به صورت سراسری پیگیری شود.

امید را به مردم تزریق کنیم

نماینده مجلس یازدهم اظهار داشت: امروز باید مردم را به دستاوردهای نظام امیدوار کنیم تا بتوانیم مشارکت آنان در سرنوشت کشور را طی ماه‌ها و سال‌های آینده شاهد باشیم.

صالحی تصریح کرد: اکنون باید از تمام ظرفیت‌ها برای خدمت‌رسانی به مردم متناسب با نیاز آنان بهره گرفت و این مهم نیز از مواردی است که افزایش امیدواری مردم را در پی خواهد داشت.

مشکلات کشاورزان را با جدیت دنبال می‌کنیم
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس یازدهم همچنین یکی از برنامه‌های جدی و در دستور کار نمایندگان مجلس یازدهم را توجه به بخش کشاورزی به ویژه در استان فارس و پیگیری مشکلات کشاورزان برشمرد و اظهار داشت: بخش قابل توجهی از محصولات تولیدی کشاورزان شیراز با نام سایر استان‌ها عرضه می‌شود که باید این شرایط تغییر کند.
صالحی ادامه داد: کشاورزی باید به سمتی پیش برود که کشاورزان بتواننند متناسب با نیاز بازار و شرایط اقلیمی استان‌ها به تولید محصول بپردازند تا سودآوری و بازدهی کافی را برای آنان داشته باشد.

بیشتر بخوانید  تعمیق بازار سرمایه با افزایش سهام شناور شرکت‌های دولتی

به گزارش ایرنا این عضو ناظر مجلس یازدهم در شورای عالی بورس پیش از این با هدف بهبود وضعیت بازار سرمایه پیشنهاد داده بود که زمان افزایش سرمایه شرکت‌ها کاهش یابد؛ به عقیده وی در شرایط کنونی هر شرکت می‌تواند حداکثر هر ۶ ماه یکبار نسبت به افزایش سرمایه اقدام کند اما این مدت باید به سه ماه کاهش یابد.

«اقلید» از شهرستان‌های استان فارس به شمار می‌رود و مرکز آن شهری به همین نام است که بر پایه سرشماری سال ۱۳۹۵ بیش از ۹۰ هزار نفر جمعیت دارد.

منبع : ایرنا

نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن