اخبار اقتصادی جهان

امیدواری وزیر دارایی انگلیس به توافق برگزیت

امیدواری وزیر دارایی انگلیس به توافق برگزیت

وزیر دارایی انگلیس می‌گوید به توافق برگزیت امیدوار است اما نه به هر قیمتی.

به گزارش ایبِنا به نقل از رویترز، وزیر دارایی انگلیس، ریشی سوناک، گفت که در مذاکرات برگزیت با اتحادیه اروپا پیشرفت وجود دارد، اما بهتر است که از یک توافق تجاری بد فاصله بگیریم تا اینکه در آینده دست انگلیس را ببندیم.

گمان بر این بود که سوناک، یکی از معدود اعضای تیم وزیر ارشد نخست وزیر بوریس جانسون که با شهرت زیادی از بیماری همه گیر COVID فارغ شده است، یکی از صداهای برجسته در کابینه است که خواهان توافق تجاری آزاد با اتحادیه اروپا است.

وی به ساندی تایمز گفت که امیدوار است انگلیس و اتحادیه اروپا توافقنامه‌ای را تثبیت کنند. هر روز بند های متن را مرور می کنم، بنابراین پیشرفت واقعی وجود دارد. مطمئناً انجام توافق ترجیح داده می شود. تأثیرگذار عمده بر اقتصاد ما ویروس کرونا است. مطلقا مسئله انجام توافق به هر قیمتی نیست.

چرا ما توافق نمی‌کنیم؟ به این دلیل که آنها از مصالحه درمورد اصول کاملاً معقول و بسیار شفافی که ما از ابتدا وضع کردیم، خودداری می‌کنند. ما خواهان تعامل فوق العاده خاصی نیستیم.

دو طرف ماه ها در مذاکرات قرار گرفته‌اند، در حالی که مقامات می گویند در چند روز گذشته پیشرفت داشته اند، اما برای تأیید توافق و تصویب آن تا پایان سال، هنوز کارهای قابل توجهی باید انجام شود.

روز چهارشنبه، سوناک قبل از بررسی هزینه ها، وقتی که می خواست تا هزینه های دولت را، با وجود حفره ۲۰۰ میلیارد پوندی (۲۶۶ میلیارد دلاری) در بودجه انگلیس توسط COVID-19 ، در سال آینده تعیین کند، مصاحبه کرد.

بیشتر بخوانید  انتصاب رییس کل بانک مرکزی عراق از سوی نخست وزیر این کشور

وی اظهار امیدواری کرد که تا بهار سال آینده بتواند فراتر از نیاز فعلی برای حمایت از اقتصاد و مشاغل و با در نظر گرفتن چگونگی بازگرداندن امور مالی عمومی به سطح پایدار فکر کند.

منبع : ایبنا

برچسب ها
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن