اخبار اقتصادی جهان

اقتصاد پکن باوجود تهدیدهای خارجی همچنان مقاوم است

رییس‌جمهوری چین:

اقتصاد پکن باوجود تهدیدهای خارجی همچنان مقاوم است

رییس‌جمهوری چین معتقد است که با وجود تهدیدهای فزاینده خارجی، اقتصاد این کشور همچنان مقاوم بوده و پکن ابزار سیاستگذاری قدرتمندی را در اختیار دارد.

به گزارش ایبِنا از رویترز، دومین اقتصاد بزرگ جهان به تدریج از رکود ناشی از پاندمی ویروس کرونا احیا شد اما تحلیل گران معتقدند که سیاستگذاران این کشور برای آنکه با حفظ ثبات توسعه در چند سال آتی چین را به یک کشور پُردرآمد تبدیل کنند، با وظیفه سنگینی روبرو هستند.

خبرگزاری شینهوا به نقل از «شی جین‌پینگ» نوشت: خصوصیات بنیادی اقتصاد چین یعنی پتانسل کافی، مقاومت فوق العاده، پویایی قدرتمند، فضای وسیع برای مانور و در اختیار داشتن ابزار زیاد سیاسی دستخوش تغییر نشده است.

وی اضافه کرد که چین از ظرفیت قدرتمندی در حوزه تولید، بازار خانگی گسترده و پتانسیل‌های سرمایه‌گذاری عظیمی برخوردار است. شی در چهاردهمین نشست برنامه پنج ساله چین (۲۰۲۱ – ۲۰۲۵) گفت که باوجود اینکه پاندمی کرونا چالش‌های جهان همچون کُند شدن روند جهانی شدن و افزایش یکجانبه گرایی و حمایت گرایی را تشدید کرده است اما چین همچنان از «فرصت های استراتژیک» برای توسعه برخوردار است.

منبع : ایبنا

بیشتر بخوانید  رکود جهانی به‌ اندازه پیش‌بینی‌های قبلی عمیق نخواهد بود
کانال تلگرام بورس تایمز
برچسب ها
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن