اخبار اقتصادی جهان

اقتصاد هندوستان در سال مالی جاری ۱۱.۸ درصد کوچک می‌شود

موسسه اعتباری فیچ؛

اقتصاد هندوستان در سال مالی جاری ۱۱.۸ درصد کوچک می‌شود

براساس پیش‌بینی بازوی موسسه اعتبارسنجی فیچ در هند، اقتصاد این کشور در سال مالی جاری که از آوریل آغاز شده است، با رقم ۱۱.۸ درصد کوچک خواهد شد.

به گزارش ایبِنا از نیویورک تایمز، «سونیل کومار سینها» اقتصاددان ارشد موسسه تحقیقاتی و اعتباری هند که بازوی موسسه معتبر فیچ در خاک هندوستان محسوب می‌شود در جریان نشستی آنلاین گفت: تمامی شاخص‌ها، چه پویایی اقتصادی و چه مصرفی، از احیای اقتصادی ضعیف‌تر حکایت دارد.

سینها گفت که انتظار می‌رود اقتصاد هند در سه ماهه جاری ۱۱.۹ درصد کوچک شده و در سه ماهه منتهی به دسامبر نیز رکود ۶.۷ درصد را تجربه کرده و افت رشد اقتصادی در سه ماهه بعد از آن یعنی سه ماهه نخست سال ۲۰۲۱ نیز ۵.۴ درصد باشد.

موسسه اعتباری هند پیش‌تر پیش‌بینی کرده بود که اقتصاد این کشور در سال مالی جاری ۵.۳ درصد کوچک شده و در سال آینده با رشد ۴.۲ درصدی اندکی احیا شود. وی افزود: در حالی که موج دوم پاندمی کرونا در حال درنوردیدن جهان است، هند هنوز از تعدیل موج اول آن ناکام مانده است.

اقتصاد هند در سه ماهه منتهی به ژوئن ۲۳.۹ درصد کوچک شد که نسبت به پیش بینی‌ها به مراتب شدیدتر بود؛ موضوعی که از طولانی تر شدن روند احیا در مقایسه با پیش‌بینی‌های قبلی حکایت دارد.

کشور هندوستان روز گذشته (دوشنبه) با گزارش مجموع ۴.۲۸ میلیون مورد ابتلا به کرونا، از حیث بیشترین موارد ابتلا خارج از آمریکا از برزیل پیشی گرفت. موسسه اعتباری هند پیش‌بینی کرده است که کسری بودجه فدرال به ۸.۲ درصد تولید ناخالص داخلی افزایش یابد؛ این رقم در سال مالی گذشته ۴.۶درصد بود.

منبع : ایبنا

کانال تلگرام بورس تایمز
برچسب ها
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن