اخبار اقتصادی جهان

اقتصاد منطقه یورو تا سال ۲۰۲۲ در غل و زنجیر کرونا است

بانک مرکزی اروپا؛

اقتصاد منطقه یورو تا سال ۲۰۲۲ در غل و زنجیر کرونا است

بانک مرکزی اروپا اعلام کرد که اقتصاد منطقه یورو احتمالا در نیمه دوم سال ۲۰۲۰ احیا می‌شود، اما پاندمی کرونا تا سال ۲۰۲۲ مانع از رشدی مشابه سال ۲۰۱۹ خواهد شد.

به گزارش ایبِنا از رویترز، بانک مرکزی اروپا در نشست روز گذشته عمده سیاست‌های پولی خود را دست نخورده به حال خود باقی گذاشت و بار دیگر نسبت به خریداری دارایی به ارزش ۱.۱ تریلیون یورو (یا بیشتر در صورت نیاز) در سال جاری متعهد شد.

در بولتنی که امروز (جمعه) به چاپ رسید، این نهاد اروپایی اعلام کرد که انتظار دارد تولید ناخالص داخلی منطقه یورو در سه ماهه جاری ۱۵ درصد کاهش یابد و سپس در ادامه سال «به طور دنباله‌دار و البته ناتمام احیا شود.»

در بخشی از این بولتن آمده است: ارقام سالانه با در نظر گرفتن شدیدترین سناریو منعکس‌کننده کاهش رشد تولید ناخالص داخلی واقعی در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۰ در حدود ۱۵ درصد است که در ادامه با احیای دنباله‌دار و ناتمامی با نرخ رشد ۶ و ۳ درصد به ترتیب برای سه ماهه سوم و چهارم همراه خواهد بود.

این نهاد در ادامه اعلام کرده است که ابهام پیرامون مهار ویروس کرونا بدان معنا است که در بدبینانه‌ترین سناریوی ممکن، تولید ناخالص داخلی منطقه یورو تا دو سال دیگر همچنان در سطوحی «به مراتب پایین‌تر» از آنچه در پایان سال ۲۰۱۹ ثبت شد، باقی خواهد ماند.

منبع : ایبنا

بیشتر بخوانید  ثبت شدیدترین افت رشد اقتصادی کره جنوبی از سال ۲۰۰۸ تاکنون
کانال تلگرام بورس تایمز
برچسب ها
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن