اخبار اقتصادی جهان

اقتصاد آلمان باید تا نیمه دوم سال۲۰۲۲به قدرت قبل از پاندمی برگردد

وزیر اقتصاد آلمان؛

اقتصاد آلمان باید تا نیمه دوم سال۲۰۲۲به قدرت قبل از پاندمی برگردد

وزیر اقتصاد آلمان می‌گوید که هدف وی این است که بزرگترین اقتصاد اروپا در نیمه دوم سال ۲۰۲۲ به سطوح پیش از بحران کرونا برسد.

به گزارش ایبِنا از رویترز، ائتلاف تحت رهبری «آنگلا مرکل» صدر اعظم آلمان روز گذشته (چهارشنبه) به منظور تسریع روند احیای آلمان از بحران برخاسته از ویروس کرونا با محرک اقتصادی هنگفت ۱۳۰ میلیارد یورویی (۱۴۵.۵۶ میلیارد دلار) موافقت کرد.

«پیتر آلتمایر» با اشاره به این موضوع گفت: آلتمایر در ادامه گفت که این محرک بزرگ‌ترین بسته اقتصادی از زمان بنیانگذاری جمهوری فدرال آلمان در سال ۱۹۴۹ محسوب می‌شود. وی افزود: اقتصاد هنوز رو به بهبود نگذاشته است و ما در هفته‌ها و ماه‌های آتی لحظات سختی را کنار یکدیگر تجربه خواهیم کرد. پایان شب سیه سپید است.

آلتمایر تاکید کرد: به عنوان وزیر اقتصاد هدف من و هدف دولت فدرال این است که در سال جاری (در نیمه دوم سال) به مسیر رشد برگردیم تا در سال آینده رشد اقتصادی حدود ۵ درصدی را تجربه کنیم و حداکثر در نیمه دوم سال ۲۰۲۰ به قدرت گذشته خود یعنی پیش از پاندمی کرونا بازگردیم.

منبع : ایبنا

بیشتر بخوانید  سبقت دوباره چین از آمریکا در فهرست ۵۰۰ شرکت برتر جهان
کانال تلگرام بورس تایمز
برچسب ها
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن