اخبار بورس

افزایش ۵۷۲۴۳ واحدی شاخص بورس

افزایش ۵۷۲۴۳ واحدی شاخص بورس

شاخص بورس در پایان داد و ستدهای روز جاری با رشدی بیش از ۵۷۰۰۰ واحد به یک میلیون و ۹۶۱ هزار و ۵۶۷ واحد رسید.

به گزارش خبرنگار ایبِنا، آمار معاملات بورس نشان می‌دهد که شاخص‌های بورس در پایان داد و ستدهای امروز با رشد دسته جمعی مواجه شدند و به طور میانگین ۲.۷۱ درصد افزایش را به ثبت رساندند.

صعود شاخص‌ها

بر اساس آمارهای معاملاتی، روز جاری همه شاخص‌های بورس با رشد دسته جمعی مواجه شدند به طوری که شاخص کل با ۵۷۲۴۳ واحد صعود معادل ۳.۰۱ درصد به یک میلیون و ۹۶۱ هزار و ۵۶۸ واحد، شاخص‌ قیمت «وزنی – ارزشی» با ۱۵۰۵۴ واحد افزایش معادل ۳.۰۱ درصد به ۵۱۵ هزار و ۸۸۱ واحد، شاخص کل «هم وزن» با ۱۰۸۷۲ واحد افزایش معادل ۲.۱۴ درصد به ۵۱۸ هزار و ۶۳ واحد، شاخص قیمت «هم وزن» با ۷۱۳۸ واحد افزایش معادل ۲.۱۴ درصد به ۳۴۰ هزار و ۱۳۵ واحد، شاخص آزاد شناور با ۶۸۷۶۳ واحد افزایش معادل ۲.۷۹ درصد به ۲ میلیون و ۵۳۵ هزار و ۵۳۲ واحد، شاخص بازار اول با ۳۶۰۰۴ واحد معادل ۲.۵۶ درصد به یک میلیون و ۴۳۹ هزار ۸۳۹ واحد و شاخص بازار دوم با ۱۳۹۵۰۰ واحد صعود معادل ۳.۶۷ درصد به ۳ میلیون و ۹۴۱ هزار و ۵۲۳ واحد رسید.

نمادهای تاثیر گذار

از سویی دیگر امروز ۷ نماد «شستا با ۵۳۰۱ واحد، فولاد با ۵۰۲۶ واحد، فارس با ۴۳۳۲ واحد، فملی با ۳۷۳۹ واحد، شپنا با ۲۰۷۱ واحد، شتران با ۲۰۶۹ واحد و تاپیکو با ۱۹۳۸ واحد» بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل بورس بر جای گذاشتند.

بیشتر بخوانید  نجات بورس با افزایش سرمایه شرکت ها

وضعیت نماگر صنایع

این گزارش می افزاید، امروز شاخص‌های صنایع تالار شیشه ای نیز با نوسان مواجه شدند به طوری که شاخص صنایع «محصولات چرمی با۵۴۹۵ واحد صعود معادل ۵ درصد به ۱۱۵ هزار و ۴۰۵ واحد، وسایل ارتباطی با ۱۱۲۰۵ واحد افزایش معادل ۴.۹۸ درصد به ۲۳۶ هزار و ۳۰۰ واحد، چند رشته ای صنعتی با۱۲۸۰۶ واحد رشد معادل ۴.۹۷ درصد به ۲۷۰ هزار و ۵۳۶ واحد، ذغالسنگ با ۱۷۶۸ واحد افزایش معادل ۴.۶۸ درصد به ۳۹ هزار و ۵۵۲ واحد، انتشار و چاپ با۱۳۸۹۳۸ واحد رشد معادل ۴.۵۱ درصد به ۳ میلیون و ۲۲۲ هزار و ۲۱۹ واحد، کانه فلزی با۱۷۴۰۵ واحد افزایش معادل ۴.۴۲ درصد به ۴۱۱ هزار و ۸ واحد، فلزات اساسی با۵۴۱۳۸ واحد رشد معادل ۴.۳۴ درصد به یک میلیون و ۳۰۱ هزار و ۸۱ واحد» رسید.

بیشترین افزایش و کاهش قیمت ها

در عین حال نگاهی به آمارهای معاملاتی امروز بازار سهام مشخص می‌کند: قیمت سهام نمادهای «کسرا با ۸.۵۱ درصد، تکمبا با ۶.۱۷ درصد، کچاد با ۵ درصد، وغدیر با ۵ درصد، چدن با ۵ درصد، وملی با ۵ درصد و قصفها با ۵ درصد» بیشترین افزایش قیمت و نمادهای «فلامی با (۴.۶۳) درصد، وتوصا با (۴.۵۷) درصد، خلنت با (۴.۴۶) درصد، شفن با (۴.۳۸) درصد، پلاسک با (۴.۲۴) درصد، خفنر با (۴.۱۷) درصد و خمحرکه با (۴.۸۳) درصد» بیشترین کاهش قیمت را در بازار سهام رقم زدند و در تابلوهای بورس به ثبت رسیدند.

به این ترتیب، در پایان داد و ستدهای روز جاری بورس، در ۲ میلیون و ۱۱۴ هزار نوبت معاملاتی، ۱۰ هزار و ۶۱۶ میلیارد برگه اوراق بهادار به ارزش ۱۷۶ هزار و ۸۲ میلیارد تومان در بورس معامله شد.

بیشتر بخوانید  تثبیت شاخص بورس در کانال یک میلیون و ۸۰۰ هزار واحدی

جزییات معاملات بورس در یک نگاه

افزایش ۵۷۲۴۳ واحدی شاخص بورس

منبع : ایبنا

کانال تلگرام بورس تایمز
برچسب ها
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن