اخبار بورس

افزایش ۴۷ هزار واحدی شاخص بورس در معاملات امروز

افزایش ۴۷ هزار واحدی شاخص بورس در معاملات امروز

براساس معاملات امروز بیش از هفت میلیارد و ۲۷ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۸۹ هزار و ۶۲۸ میلیارد ریال داد و ستد شد.

همچنین شاخص کل (هم وزن) با ۱۳ هزار و ۷۰ واحد افزایش به ۳۵۳ هزار و ۹۱۷ واحد و شاخص قیمت (هم‌وزن) با هشت هزار و ۶۴۴ واحد رشد به ۲۳۴ هزار و ۶۱ واحد رسیدند.

شاخص بازار اول ۳۶ هزار و ۶۲۳ واحد و شاخص بازار دوم ۸۷ هزار و ۴۷۱ واحد افزایش داشتند.

علاوه بر این در بین تمامی نمادها، صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با سه هزار و ۸۷ واحد، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با دو هزار و ۷۴۳ واحد، ملی صنایع مس ایران (فملی) با دو هزار و ۷۴ واحد، سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) با یک هزار و ۷۹۷ واحد، سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی (وصندوق) با یک هزار و ۴۸۲ واحد، معدنی و صنعتی گل گهر (کگل) با یک هزار و ۴۴۹ واحد و بانک ملت (وبملت) با یک هزار و ۲۸۱ واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص بورس داشتند.

در مقابل نماد گروه کارخانجات تولیدی شهید قندی (بکام) با ۱۰۵ واحد، پارس الکترونیک (لپارس) با ۲۱ واحد، خوراک دام پارس (غدام) با ۹ واحد، فرآورده های نسوز پارس (کفپارس) با هفت واحد و لیزینگ ایرانیان (ولیز) با پنج واحد با تاثیر منفی بر شاخص همراه بودند.

برپایه این گزارش، امروز نماد بانک ملت، فولاد مبارکه اصفهان، پالایش نفت اصفهان، گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو، سرمایه گذاری غدیر، ملی صنایع مس ایران و سرمایه گذاری خوارزمی در گروه نمادهای پربیننده قرار داشتند.

READ  بازار سرمایه نیازمند اصلاح ساختار

گروه بانک‌ها هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه یک میلیارد و ۶۵۳ میلیون برگه سهم به ارزش هشت هزار و ۱۳۴ میلیارد ریال داد و ستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

شاخص فرابورس نیز نزدیک به ۴۰۷ واحد افزایش داشت و بر روی کانال ۱۲ هزار و ۴۹۳ واحد ثابت ماند.

همچنین در این بازار دو میلیارد و ۸۷ میلیون برگه سهم به ارزش بیش از ۳۹ هزار و ۴۰۲ میلیارد ریال داد و ستد شد.

امروز نمادهای پتروشیمی مارون (مارون)، سهامی ذوب آهن اصفهان (ذوب)، پلیمر آریا ساسول (آریا)، سنگ آهن گهرزمین (کگهر)، سرمایه گذاری صبا تامین (صبا)، گروه صنایع کاغذ پارس (چکاپا)، پتروشیمی زاگرس (زاگرس) و فولاد هرمزگان جنوب (هرمز) تاثیر مثبت بر شاخص این بازار را داشتند.

همچنین نماد شیر پاستوریزه پگاه آذربایجان (غپآذر)، تولیدی برق ماهتاب کهنوج (بکهنوج)، توسعه فناوری اطلاعات خوارزمی (مفاخر)، تولید برق ماهتاب کهنوج (بکهنوج) و شیر پاستوریزه پگاه گیلان (غگلپا) با تاثیر منفی بر شاخص این بازار همراه بودند.

منبع : ایرنا

نمایش بیشتر

Reporter

احمد رضایی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا