اخبار بورس

افزایش ۴۳ درصدی شاخص بورس در اردیبهشت ۹۹

افزایش ۴۳ درصدی شاخص بورس در اردیبهشت ۹۹

آمارهای منتشر شده از سوی بورس اوراق بهادار تهران نشان می‌دهد در پایان معاملات اردیبهشت ماه ۹۹، شاخص کل نسبت به فروردین ماه، ۴۳ درصد افزایش را به ثبت رسانده است.

به گزارش ایبِنا، در پایان معاملات اردیبهشت ماه ۹۹، شاخص کل با ۲۹۶.۷۲۲ واحد افزایش نسبت به فروردین ۹۹، به رقم ۹۸۶.۷۵۹ واحد رسید که ۴۳ درصد افزایش را نشان می دهد.

شاخص بازار اول و دوم

بر اساس اطلاعات منتشر شده، شاخص بازار اول با ۲۴۱.۰۱۷ واحد افزایش به رقم ۷۲۷.۳۱۹ واحد و شاخص بازار دوم با ۵۰۰.۷۲۶ واحد افزایش عدد ۱.۹۷۲.۸۳۷ واحد را تجربه کرد و به ترتیب با ۴۹.۵۶ درصد و ۳۴.۰۱ درصد افزایش نسبت به ماه قبل مواجه شدند.

شاخص کل هم وزن

همچنین شاخص کل هم وزن با ۸۳.۹۱۸ واحد افزایش روبرو شد و به رقم ۳۲۲.۰۲۵ واحد رسید و با ۳۵.۲۴ درصد افزایش نسبت به ماه قبل همراه شد.

ارزش کل معاملات

از سویی دیگر، در دومین ماه از بهار ۹۹، ارزش کل معاملات اوراق بهادار به ۲.۴۹۳.۸۶۳ میلیارد ریال بالغ شد که نسبت به فروردین ۹۹ به میزان ۱۴۵ درصد افزایش یافته است.

در ضمن تعداد ۲۱۴.۲۲۴ میلیون انواع اوراق بهادار در بیش از ۳۰ میلیون و ۱۴۳ هزار دفعه مورد معامله قرار گرفت و به ترتیب ۷۷ درصد و ۵۵ درصد افزایش را نسبت به ماه گذشته تجربه کرد.

صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله

این درحالی است که تعداد ۵۱۹۷ میلیون واحد از صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله در بورس تهران به ارزش کل ۷۳۴۱۲ میلیارد ریال مورد معامله قرار گرفت به ترتیب با ۸۹.۵ درصد و ۱۵۰.۸ درصد افزایش نسبت به ماه گذشته همراه شد.

بازار بدهی

بر اساس این گزارش، جزییات آمارها در بازار بدهی که اوراق مشارکت، گواهی سپرده و صکوک معامله می شود نشان می‌دهد، تعداد ۷ میلیون و ۵۳ هزار برگه اوراق مشارکت به ارزش کل ۷.۴۴۱ میلیارد ریال معامله شد و ۳۸.۴ درصد افزایش نسبت به فروردین ماه داشته است.

بازار مشتقه

افزون بر این در بازار مشتقه، تعداد ۵۵۲ هزار قرارداد به ارزش ۱.۰۵۸ میلیارد ریال مورد معامله قرار گرفت و به ترتیب با ۱۴۳.۹ درصد و ۵۶۱.۱ درصد کاهش نسبت به ماه گذشته همراه شد.

جزییات معاملات بورس در اردیبهشت ماه۹۹

منبع : ایبنا

کانال تلگرام بورس تایمز
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن