اخبار بورس

افزایش ۳۴ درصدی ارزش بازارسرمایه در سال ۹۹

افزایش ۳۴ درصدی ارزش بازارسرمایه در سال ۹۹

تازه ترین آمارها نشان می دهد که در پایان معاملات فروردین ماه ۹۹ ارزش بازار «بورس تهران، فرابورس، بورس انرژی و بورس کالا» نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳۴.۶۷ درصـد رشـد را به ثبت رسانده است.

به گزارش ایبِنا به نقل از واحد آمار و تحلیل ریسک سازمان بورس و اوراق بهاداردر پایان معاملات فروردین ماه ۹۹ ارزش بازار اوراق بهادار شامل ارزش‌ کل بورس تهران، فرابورس، بورس انرژی و بورس کالا به ۳۵۲۱۵ هـزار میلیـارد ریـال رسیـد که ۳۴.۶۷ درصـد رشـد نسبـت به ارزش بـازار اوراق بهـادار در پایـان سال ۱۳۹۸ (ماه قبل) داشته است.

عملکرد شاخص‌ها

بررسی شاخص های بازار سرمایه نشان می‌دهد، شاخص‌کل (وزنی ارزشی) بورس اوراق بهادار در پایان معاملات فروردین ماه نسبت به پایان سال ۱۳۹۸ (ماه قبل) ۳۴.۵ درصد رشد داشته است. به این ترتیب شاخص‌کل (وزنی ارزشی) به مقدار هزار۶۹۰ واحد رسیده است که این بیشترین مقدار شاخص‌کل طی دوره ۱۳ ماهه اخیر محسوب می شود. شاخص‌کل (وزنی ارزشی) فرابورس ایران نیز در پایان فروردین ماه با ۳۰.۲ درصد افزایش نسبت به پایان سال ۱۳۹۸ (ماه قبل) به مقدار ۸۵۸۳ واحد رسید که این بیشترین مقدار طی دوره ۱۳ ماهه اخیر بوده است.

ارزش معاملات

به طور کلی مجموع ارزش معاملات بورس ها (بورس تهران، فرابورس، بورس کالا و بورس انرژی) در پایان فروردین ماه ۱۳۹۹ به ۱۷۰۹۵۸۲ میلیارد ریال رسید که این مقدار ۵.۹۴ درصد نسبت به ماه گذشته (پایان سال ۱۳۹۸) کاهش داشته است.

جذب و تجهیز منابع

از سویی دیگر، ارزش جذب و تجهیز منابع به تفکیک سرمایه ای و بدهی از ابتدای سال تا پایان فروردین ماه ۱۳۹۹ حدود ۲۹۹ هزار میلیارد ریال بوده است. این در حالی است که ارزش جذب و تجهیز منابع در دوره یک ماهه مشابه سال ۱۳۹۸، ۳۷ هزار میلیارد ریال بوده است. همچنین ارزش مانده اوراق بدهی منتشره در پایان فروردین ماه ۱۳۹۹ به بیش از ۱.۶۰۷ هزار میلیارد ریال رسید که از این مقدار ۸۲.۷ درصد اوراق با ناشر دولتی، ۱۳.۵ درصد اوراق شرکتی و ۳.۸ درصد سهم اوراق شهرداری ها است. همچنین از منظر نوع اوراق، بیشترین ارزش مانده اوراق به ترتیب مربوط به اوراق اسناد خزانه اسلامی با ۴۲.۵ درصد و اوراق منفعت با ۲۰ درصد است.

READ  تغییر زمان معاملات بورس از امروز

منبع : ایبنا

برچسب ها
نمایش بیشتر

Reporter

احمد رضایی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا