اخبار بورس

افزایش ۳۱۵۲۷ واحدی شاخص کل بورس در آغاز هفته

افزایش ۳۱۵۲۷ واحدی شاخص کل بورس در آغاز هفته

شاخص کل بورس اوراق بهادار با افزایش ۳۱۵۲۷ واحدی معادل ۲.۲۳ درصد به یک میلیون و ۴۴۴ هزار و ۸۸۷ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با رشد ۵۲۳ واحدی به ۱۹ هزار و ۴۳۷ واحد رسید.

به گزارش خبرنگار ایبِنا، امروز تالار شیشه‌ای، در معاملات اولین روز هفته (شنبه بیست و نهم آذرماه ۹۹)، شاهد روند صعودی شاخص‌های منتخب بود. به گونه ای که شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، با افزایش ۸۲۳۸ واحدی معادل ۲.۲۳ درصد به رقم ۳۷۷ هزار و ۵۷۵ واحد رسید. شاخص کل هم وزن نیز، با رشد ۸۸۴۰ واحدی معادل ۲.۰۳ درصد، عدد ۴۴۵ هزار و ۲۳۵ واحد را به نمایش گذاشت.

شاخص قیمت (هم وزن) نیز با افزایش ۵۷۸۷ واحدی به رقم ۲۹۱ هزار و ۴۵۴ واحد رسید. همچنین شاخص سهام آزاد شناور، ۳۷۵۹۰ واحد افزایش را رقم زد و به سطح ۲ میلیون و ۵ هزار واحد رسید.

همچنین شاخص بازار اول با ۲۱۷۶۶ واحد افزایش به رقم یک میلیون و ۶۱ هزار واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز، با ۶۸۳۴۷ واحد افزایش همراه بود و عدد ۲ میلیون و ۹۰۵ هزار واحد را به نمایش گذاشت.

بر اساس این گزارش، در معاملات امروز بورس تهران، نمادهای معاملاتی فملی، فولاد، فارس، شستا، کچاد، کگل، وغدیر و پارسان، با بیشترین افزایش، نقش به سزایی در روند صعودی شاخص کل بورس داشتند. در مقابل، نمادهای معاملاتی شپنا، وپارس، شبندر، شتران و ونیکی، بیشترین تاثیر مثبت را در برآورد نماگر کل بورس داشتند.

با پایان فعالیت بازار سرمایه در اولین روز کاری هفته، معامله‌گران بورس ۱۱ میلیارد و ۶۶۱ میلیون برگه بهادار و سهام را در قالب یک میلیون و ۴۸۲ هزار نوبت معامله و به ارزش ۱۲۱ هزار و ۳۲۲ میلیارد ریال داد و ستد کردند.

بیشتر بخوانید  بیمه آسماری جزو معدود شرکت‌های دارای سود حاصل از عملیات بیمه‌گری

در بازار امروز، بیشترین افزایش قیمت متعلق به نماد کاما(‌باما) با ۲۰.۲۶ درصد رشد بود و پس از آن، نمادهای غبهنوش، زمگسا، قصفها، پتایر، رکیش و تاصیکو بود. همچنین نماد معاملاتی پارسیان(بیمه پارسیان) با ۴.۷۶ درصد، بیشترین کاهش قیمت را داشت و پس از آن نیز، نمادهای وآذر، کلوند، خفنر، بسویچ، وکار و خکمک بود.

پُرتراکنش‌های بازار امروز

روند معاملات امروز بازار سرمایه نشان می‌دهد که نمادهای معاملاتی شپنا، شستا، خگستر، کاما، خودرو و وتجارت، به عنوان پرتراکنش‌ترین نمادهای بازار معرفی شده‌اند.

بیشترین عرضه و تقاضا

بر اساس این گزارش، نمادهای معاملاتی بوعلی، شستا، شفن، فروس، شسینا، کماسه و کبافق با بیشترین تقاضا مواجه شدند و در مقابل نیز نمادهای کپارس، پدرخش، وسخراج، انرژی۱، یاقوت، کویرح و پارسیان بیشترین حجم عرضه را داشتند.

نوسان نماگر صنایع

در معاملات امروز بازار سرمایه، شاخص همه صنایع بورسی روند صعودی داشتند. به گونه ای که شاخص صنایعی همچون کانه فلزی، محصولات چوبی، اطلاعات و ارتباطات، لاستیک، فلزات اساسی، محصولات کاغذ و سایر معادن، با افزایش همراه شدند.

منبع : ایبنا

کانال تلگرام بورس تایمز
برچسب ها
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن