اخبار بورس

افزایش ۲۹۶۰۱ واحدی شاخص بورس

افزایش ۲۹۶۰۱ واحدی شاخص بورس

شاخص بورس در پایان داد و ستدهای روز جاری با افزایش بیش از ۲۹۰۰۰ واحدی به یک میلیون و ۲۲۹ هزار و ۷۰۱ واحد رسید.

به گزارش خبرنگار ایبِنا، آمار معاملات بورس نشان می‌دهد که شاخص‌های بورس در پایان داد و ستدهای امروز با میانگین رشد ۲.۵ درصد مواجه شدند.

رشد شاخص‌ها

بر اساس آمارهای معاملاتی، روز جاری اکثر شاخص‌های بورس با رشد مواجه شدند به طوری که شاخص کل با ۲۹۶۰۱ واحد صعود معادل ۲.۴۷ درصد به یک میلیون و ۲۲۹ هزار و ۷۰۱ واحد، شاخص‌ قیمت «وزنی – ارزشی» با ۷۸۵۳ واحد افزایش معادل ۲.۴۷ درصد به ۳۲۶ هزار و ۲۵۴ واحد، شاخص کل «هم وزن» با ۹۴۱۳ واحد رشد معادل ۲.۴۲ درصد به ۳۹۸ هزار و ۷۴۶ واحد، شاخص قیمت «هم وزن» با ۶۲۱۷ واحد افزایش معادل ۲.۴۲ درصد به ۲۶۳ هزار و ۳۸۴ واحد، شاخص آزاد شناور با ۴۱۰۱۱ واحد افزایش معادل ۲.۵۳ درصد به یک میلیون و ۶۶۰ هزار و ۶۵۷ واحد، شاخص بازار اول با ۲۴۴۱۷ واحد افزایش معادل ۲.۷۱ درصد به ۹۲۵ هزار ۶۷۵ واحد و شاخص بازار دوم با ۴۸۳۸۶ واحد صعود معادل ۲.۰۸ درصد، به ۲ میلیون و ۳۷۸ هزار و ۴۵۶ واحد رسید.

نمادهای تاثیر گذار

از سویی دیگر امروز ۷ نماد «فولاد با ۱۲۲۷ واحد، کگل با ۱۲۱۱ واحد، خودرو با ۱۰۴۶ واحد، وبملت با ۹۷۴ واحد، رمپنا با ۹۷۲ واحد، کچاد با ۹۴۸ واحد و فارس با ۸۸۱ واحد» بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل بورس بر جای گذاشتند.

افزایش نماگر صنایع

بیشتر بخوانید  ثبت تراز مثبت ۵۰ درصدی بانک تجارت در شهریور ماه

این گزارش می افزاید، امروز شاخص‌های صنایع تالار شیشه ای نیز با نوسان مواجه شدند به طوری که شاخص صنایع «وسایل ارتباطی با۳۷۴۵ واحد صعود معادل ۴.۸۴ درصد به ۸۱ هزار و ۸۲ واحد، حمل و نقل با ۱۸۱۲ واحد افزایش معادل ۴.۷۲ درصد به ۴۰ هزار و ۲۵۰ واحد، فنی مهندسی با۳۶۶ واحد رشد معادل ۴.۶۷ درصد به ۸ هزار و ۲۱۷ واحد، خودرو با ۱۱۲۲۸ واحد افزایش معادل ۴.۳۴ درصد به ۲۷۰ هزار و ۳۴ واحد، تامین آب، برق و گاز با۸۶ واحد صعود معادل ۴.۱۹ درصد به ۲ هزار و ۱۶۳ واحد، ذغالسنگ با۱۰۲۳ واحد رشد معادل ۳.۹۷ درصد به ۲۶ هزار و ۸۰۵ واحد، لاستیک با۱۴۴۱۸ واحد افزایش معادل ۳.۵۲ درصد به ۴۲۴ هزار و ۲۸۶ واحد» رسید.

بیشترین افزایش قیمت ها

در عین حال نگاهی به آمارهای معاملاتی امروز بازار سهام مشخص می‌کند: قیمت سهام نمادهای «دامین، شفا، خکمک، کدما، فاما، شبهرن و شکربن» بیشترین افزایش قیمت و نمادهای «بکام، پدرخش، کترام، سپ، ساربیل، ختور و فلوله» بیشترین کاهش قیمت را در بازار سهام رقم زدند و در تابلوهای بورس به ثبت رسیدند.

به این ترتیب، در پایان داد و ستدهای روز جاری بورس، در یک میلیون و ۴۲۳ هزار نوبت معاملاتی، ۸ هزار و ۱۱۷ میلیارد برگه اوراق بهادار به ارزش ۱۲۴ هزار و ۲۸۵ میلیارد تومان در بورس معامله شد.

جزییات معاملات بورس در یک نگاه

منبع : ایبنا

برچسب ها
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن